FEDERICA BRIGNONEOVÁ

Federica Brignoneová.
Federica Brignoneová.
Zdroj: getty images

Po Magoniho kontroverznom rozhovore pre Corriere della Sera vyšiel neveitalia.it s možnosťou Magoniho návratu do rodnej krajiny, kde by mohol trénovať Federicu Brignoneovú, ktorá hľadá novú motiváciu a nakopnúť by ju mohol práve tvrdý krajan.

„Je to zatiaľ vzdialená hypotéza, ale je nepopierateľné, že Federica chce zmenu. Livio, s ktorým som sa o tom rozprával, túto možnosť kategoricky vylúčil, a to aj kvôli veciam, ktoré sa stali v minulosti, keď trénoval Talianky. Dosiahnuť dohodu s talianskou lyžiarskou federáciou by teda bolo veľmi ťažké,“ vysvetlil pre Šport24.sk taliansky novinár Fabio Poncemi, ktorý priniesol prvotnú teóriu o možnom spojení Magoniho s Brignoneovou.

Magoni už v Taliansku v minulosti pôsobil, spolupráca však stroskotala práve na jeho prísnych pracovných metódach. V prípade, že by mal trénovať Brignoneovoú, by táto lyžiarka teda takmer určite musela opustiť taliansky tím a vytvoriť súkromný, v akom Magoni pôsobil práve pri Vlhovej. „Áno, udalosti z minulosti Magoniho v Taliansku sú hlavná prekážka. Navyše, Livio bude chcieť mať plnú slobodu pri rozhodovaní,“ hovorí Poncemi.

META HROVATOVÁ A ANDREJA SLOKAROVÁ

Meta Hrovatová a Andreja Slokarová.
Meta Hrovatová a Andreja Slokarová.
Zdroj: getty images/instagram A.S.

Novinár z Corriere della Sera Flavio Vanetti, autor kontroverzného rozhovoru s Liviom Magonim, zase vybral svojmu krajanovi iné pôsobisko. Vanetti tiež pripúšťa spojenie s Brignoneovou, ktorá podľa neho hľadá novú motiváciu a správny pokoj v komplikovanom období, ale pridáva aj iné možnosti.

Taliansky novinár tvrdí, že riešenie s Brignoneovou je komplikované dosiahnuť, a preto ponúka takzvaný alternatívny scenár. Magoni vraj môže zostať v stredo-východnej časti Európy a opäť by mohol nadviazať spoluprácu v Slovinsku, kde už v minulosti bol úspešný s Tinou Mazeovou.

„V Slovinsku by mohol trénovať 23-ročné talentované lyžiarky Metu Hrovatovú či Andreju Slokarovú, alebo dokonca obe naraz. Zatiaľ však nemáme nič konkrétne,“ píše autor.

WENDY HOLDENEROVÁ

Wendy Holdenerová.
Wendy Holdenerová.
Zdroj: instagram W.H.

Do diskusie o Magoniho budúcnosti sa zapojil aj švajčiarsky denník Blick, podľa ktorého by talianskeho odborníka mohla zlákať krajina veľkých Vlhovej rivaliek. Blick pripomína, že o spojení Magoniho so Švajčiarskom sa hovorilo už pred rokom na jar. Keď sa Wendy Holdenerová rozišla s trénerom Wernerom Zurbuchenom, špekulácie o jej spojení s Magonim zosilneli.

„Je pravda, že som bol v kontakte so Švajčiarskou lyžiarskou federáciou. Nehovorili sme však konkrétne o Wendy. Boli to voľné rozhovory, neviem, v akej funkcii so mnou počítali,“ hovoril Magoni pre Blick. Neskôr záujem Holdenerovej potvrdil, keď vyhlásil, že mal ponuky od ženských tímov Švajčiarska a Nemecka, vtedy sa však rozhodol zostať pri Vlhovej a dokončiť cestu za veľkým krištáľovým glóbusom.

Záujem pred rokom neodmietla ani samotná Holdenerová. „Iste, Magoni by mohol byť pre mňa možnosť. Neviem si však predstaviť, že opustí Petru Vlhovú,“ hovorila vtedy.

Teraz je však Magoni voľný a Holdenerová je opäť bez trénera. Pred majstrovstvami sveta v Cortine d‘Ampezzo totiž ukončila spoluprácu s Rakúšanom Klausom Mayrhoferom, ktorý ju trénoval od apríla minulého roka. Švajčiarke teda kvalitný voľný tréner padne určite vhod.

Keďže Magoni by vo Švajčiarsku pôsobil v reprezentačnom tíme, okrem Holdenerovej by trénoval aj Vlhovej hlavnú rivalku z poslednej sezóny Laru Gutovú-Behramiovú. Podľa Blicku môže Taliana presvedčiť najmä riaditeľ švajčiarskej federácie Walter Reusser. Ten v minulosti s Magonim spolupracoval počas jeho trénovania Tiny Mazeovej, ktorá suverénnym spôsobom získala veľký krištáľový glóbus.

Pozrite si šťastné momenty Petry Vlhovej s veľkým krištáľovým glóbusom: