Holdenerová prišla o svojho trénera na konci sezóny. Jej dlhoročný kouč Werner Zurbucher sa chce venovať viac svojej rodine. Pred rokom a pol sa stal otcom. „Informoval som Wendy o svojom rozhodnutí v Are. Nepochybujem, že bude úspešná aj pod iným trénerom,“ povedal pre Blick Zurbucher.

Podľa portálu „Neveitalia“ sa mala snažiť presvedčiť na spoluprácu Livia Magoniho. „Naozaj som so švajčiarskym zväzom pred tromi týždňami hovoril. Dostal som nejaké návrhy, ale nehovorili sme konkrétne o Wendy. Bavili sme sa v uvoľnenej atmosfére a ani neviem, aké úlohy by som dostal,“ povedal Magoni.

S Vlhovou skončí zadva roky

Správy talianskych médií o záujme Holdenerovej popiera. „Nič také neexistuje. Priznám sa, že som bol poctený záujmom a mal som pár bezsenných nocí. Mojou prvou voľbou však bola vždy Petra. Dohodli sme sa pred pár dňami, že budeme pokračovať až do zimnej olympiády v Pekingu 2022,“ oznámil Magoni a dodal: „Myslím si, že s Petrou to ukončím za dva roky. Sme spolu v tíme dlhšie a exitujú už aj známky opotrebenia.“

Švajčiarsko by pre Magoniho nebolo zlou trénerskou zastávkou. Alpská krajina si na výsledky lyžiarov potrpí a do tohto športu dáva aj nemalé finančné prostriedky. Túto sezónu dokonca vyhrali švajčiari Pohár národov. Livio nnikdy nehovorí nikdy a neodmieta ani prácu s Holdenerovou: „Wendy? Je jedným z najlepších lyžiarov a najväčších profesionálov. Veľmi sa mi páči.“ Trojnásobná majsterka sveta a olympijská víťazka si však nateraz bude musieť hľadať nového trénera.