Vlhová v dnešných pretekoch obrovského slalomu neuspela tak, ako by si priala, no stále je na začiatku sezóny. V najbližších dňoch sa bude kondične pripravovať v Miláne a následne na lyžiach na novembrové slalomové preteky v Levi.

Tréner Livio Magoni sa vyjadril o aktuálnom ročníku Svetového pohára: ,,Petra ide hneď zajtra do Milána na ďalší kondičný kemp s Marcom Portom. Nastolil som túto možnosť, pretože, keď prídeme 10. novembra do Levi potrebujem Petru v perfektnej kondícii. Tam máme trinásť dní na tréning slalomu. Chcem pracovať mojím štýlom, silno,'' povedal o najbližšom programe.

,,Chcem byť pripravený na Levi a z Levi odštartovať prvú časť sezóny do polovice januára. V januári uvidíme, či budeme mať malú pauzu, záleží to na celkovej situácii. Potom sa rozhodneme, či pôjdeme do Banska a Ruska na kĺzavé disciplíny. Ak nie, dáme si pauzu na poslednú časť sezóny. Na posledný mesiac a pol máme štyri obrovské slalomy a štyri slalomy. Je veľmi dôležité, aby bola v dobrej forme aj ten posledný mesiac. Dúfam, že v Levi budú veľmi dobré preteky. Ak pôjde všetko dobre a neprídu ďalšie zdravotné problémy, myslím si, že od Levi môžeme mať dobrú sezónu,'' objasnil plány tímu vo Svetovom pohári 2019/2020.