„Pred piatimi rokmi sme sa nedohodli na podmienkach. Hneď ako Livio skončil, zavolali mi. Nečakal som to, alebo som veľmi ohromený,“ povedal pre Sciare Magazine Pini, ktorý posledné tri roky pracoval pre lyžiarske stredisko Airolo. Napriek tomu dokázal sledovať svetové lyžovanie ako spolukomentátor. Dokonca už stihol navštíviť Slovensko. Tri dni pobudol s tímom v Jasnej. „Nebolo to nič zvláštne. Vyčistili sme si stôl, vzájomne sme sa spoznali a naplánovali nejaké veci. Podarilo sa mi nadviazať vzťahy aj s rodičmi,“ porozprával Pini. Práve aj na hlavu rodiny sa zniesla kritika Magoniho, ktorý vyhlásil, že ak sa zasnúbite s Petrou, tak sa zasnúbite s celou jej rodinou. „Rozprával som sa s jej rodičmi a objasnili sme si úlohy. V popredí budú športové aspekty a všetko tomu podriadime. Dostal som vodcovskú úlohu a podľa toho si budeme raziť cestu vpred,“ vysvetlil Pini.

Chcú sa posunúť v technických disciplínach

Vlhovú v sezóne 2021/22 čaká bitka o olympijskú medailu, ktorú ešte vo svojej zbierke nemá. „Nebolo by správne, ak by sme v olympijskej sezóne stavili všetko na celkové víťazstvo vo svetovom pohári. V takomto prípade by Petra určite nemohla zvládnuť celý program,“ načrtol Pini harmonogram najbližšej Petrinej sezóny. Švajčiar očakáva, že Vlhová vynechá niektoré zjazdy a viac sa bude sústrediť na technické disciplíny. „Technicky by sme chceli zlepšiť obrovský slalom. Už v Jasnej sme položili prvé základy. Musíme sa vrátiť na vyššiu úroveň,“ povedal Pini. Magoni bol zástancom ortodoxnejších tvrdších trénerských metód, ale rodák z Tizina nechce raziť takúto cestu. „Tvrdá práca sa vždy vyplatí. Vždy som sa snažil dávať športovcom to, čo potrebujú. Petra už nie je dievča, ktorá potrebuje nad sebou bič, ale je zrelá žena z každého uhla pohľadu. S ňou to už nebude o veľkých objemoch tréningu, pretože toto už má za sebou,“ zhodnotil Pini, ktorý má skúsenosti z trénovania Lary Gutovej Behramiovej či Tiny Mazeovej.

Pini sa po niekoľkých rokoch odlúči na zimu od rodinu, ako to robieval Magoni. Kým Livio mal malého syna, tak Mauro našiel doma viac pochopenia. „Keď som mal malé deti, chcel som zostať doma. Teraz je situácia iná. Syn Nicola má 19 a venuje sa fotografii, 17-ročný Patrick zas lesníctvu. Manželka Daphne je riaditeľkou lyžiarskej školy, tak chápe moju prácu a je na mňa hrdá,“ zakončil Pini.