Dubovská sa pred svetovým šampionátom v Cortine d´Ampezzo dávala zdravotne do poriadku. V Taliansku chcela nakoniec štartovať v závere šampionátu v slalome. Nakoniec do Álp ani necestovala. "Moje telo a myseľ nie sú teraz v pozícii súťažiť s najlepšími na svete. Dúfam, že už čoskoro bude všetko lepšie a uvidíme sa na Svetovom pohári v Jasnej," odkázala Dubovská fanúšikom minulý týždeň. V tom čase jej mama Zuzka bojovala po autonehode z 13. februára 2021.

„Mamička stále bojuje. Je to tá najväčšia a najodvážnejšia bojovníčka. Jej stav je stále kritický, takže som sa rozhodla zostať blízko nej a venovať jej všetku energiu,“ vysvetlila Dubovská. O pár hodín sa rodáčka z Třinca vyrastajúca v Liptovskom Mikuláši dozvedela najsmutnejšiu správu v živote. Jej mama svoj boj v pondelok prehrala.

Dubovská prežíva najlepšiu sezónu kariéry. Bodovala vo všetkých slalomoch vo Svetovom pohári a v Cortine mala štartovať s číslom v elitnej pätnástke súťažiacich. Po tragickej udalosti však pre ňu zostávajú otázne aj domáce preteky v Jasnej. Posledné zábery Dubovskej s mamou si môžete pozrieť TU!