Rovnako ako tisícky slovenských priaznivcov aj otca našej bývalej vynikajúcej lyžiarky Veroniky Velez-Zuzulovej potešila správa, že stredajší zjazd vo švajčiarskom stredisku organizátori pre zlé poveternostné podmienky zrušili. V tejto disciplíne má totiž v porovnaní s Vlhovou navrch jej najväčšia súperka o celkové prvenstvo Lara Gutová-Behramiová, a tak sa 96-bodový náskok našej lyžiarskej hviezdy pred Švajčiarkou tým pádom nescvrkol.

A hoci je v hre ešte stále 300 bodov za super-G, slalom a obrovský slalom, Vlhová sa k zisku veľkého krištáľového glóbusu výrazne priblížila. Čo sa udeje, keď ho aj naozaj získa? „Pre ňu a jej tím to bude splnený sen, pre slovenských fanúšikov obrovská radosť a hrdosť, bude sa o tom hovoriť a písať možno mesiace, no na pomeroch v našom lyžovaní sa nezmení absolútne nič. Rovnako ako predošlé, aj tento obrovský úspech zapadne prachom. Stačí si spomenúť na slovenské striebro z tímovej súťaže na svetovom šampionáte 2017 v St. Moritzi. Zmenilo sa niečo, pohli sa veci nejakým smerom k lepšiemu? Vôbec nie, všetko ostalo na bode mrazu,“ zamyslel sa Timotej Zuzula.

Na začiatku tohto tisícročia panovala na Slovensku hokejová eufória z výsledkov zlatých chlapcov, ktorú neskôr vystriedala Saganománia po fantastických výkonoch nášho cyklistu najmä na Tour de France. Môže po celkovom triumfe rodáčky z Liptovského Mikuláša vo svetovom pohári nastať pod Tatrami Vlhománia a Slováci pôjdu húfne na lyže? „Osobne si myslím, že tak ako plávanie aj lyžovanie patrí k všeobecnej kultúre nášho národa, v každej rodine niekto lyžuje. Masovosť je teda obrovská, akurát záujem o výkonnostný šport je minimálny. Mrzí ma, že v národných parkoch, kde sú zjazdovky, nemáme vyhradené priestory pre rozvoj talentov, ktoré by mohli pomýšľať na kariéru profesionálneho lyžiara. Párhodinové lyžovanie totiž nestačí na to, aby ste prerazili vo svete,“ dodal Timotej Zuzula.