Pre auto s dolnokubínskou „ešpézetkopu“ je to v poradí už štvrtá Rally Dakar. Pred ňou si Števo brával na motoristické dobrodružstvo klasicky karavan, ktorý nebol až taký praktický. V roku 2017 ho po nehode dokonca vykradli. I keď dodávka poskytuje menší komfort ako karavan, tak sa Svitko nesťažuje. „Máme tu všetko, čo potrebujeme,“ pochvaľoval si pre Redbull.sk Svitko a začal ukážku svojho dakarského príbytku.

Na miesto šoféra si chystá veci, ktoré ci oblečie do etapy – termobielizeň, vestu, prilbu, dres... Do dodávky sa zmestili aj provizórne dve miesta na spanie. „Tu máme taký ´koterec´. Spím tu ja s mechanikom,“ chválil sa Svitko búchajúc po perinách a pri tom ukazoval lienky na spanie, ktoré má schované pod vankúšom. „Každý tu celú noc búcha a montuje, tak sa aj zle spí,“ priznal rodák zo Žaškova. Ostatní členovia tímu spia vonku v stanoch. Do dodávky dokázali napchať aj malú kuchyňu s varnou doskou, chladničkou a skrinkami na potraviny. „Kamarát mi špeciálne spravil šunku s cibuľkou, takže mám aj domácu stravu,“ opísal občas malej chladničky Svitko. Okrem toho v kuchyni na skrini visí aj rozpis etáp a časy štartov. „Aj tak to každý deň upravujú, neviem prečo,“ pokrčil plecami Svitko. V kuchyni zvykne Števo vyvárať krupicovú kašu.

Zadná časť auta je skladom. Kopy pneumatík a náradia pôsobia trochu chaoticky. „Máme tu všetko, čo potrebujeme. Je tu trochu bordel, lebo každý deň to prekladáme hore-dole. Nájde sa tu aj kladivo, ak by bol niekto hladný, tak mu to vytlčieme z hlavy,“ smial sa slovenský motocyklista. Čo sa nezmestilo do interiéru muselo ísť von pred dodávku. Pod rozloženým stanom sa pýši kávovar. „Kávička musí byť,“ zakončil Svitko