Vlani bola Vlhová na svahu Sljeme suverénne najrýchlejšia v oboch kolách a Američanku Mikaelu Shiffrinovú, miestnu rekordnú štvornásobnú víťazku, nechala za sebou o 1,31 sekundy. V dramatickejšej úvodnej súťaži roka 2021 viedla opäť Slovenka po prvom kole, v druhom si náskok postrážila len o päť stotín sekundy pred Rakúšankou Katharinou Liensbergerovou.

"To druhé kolo bolo ťažké, pretože som vedela, že baby išli veľmi rýchlo. Trať bola naozaj ťažká a bolo skutočne náročné potvrdiť moju pozíciu po prvom kole. Urobila som aj veľkú chybu pred cieľom, keď som prišla do cieľa a videla som zelené čísla, nechcela som tomu uveriť. Potom som videla, že je to pravda a som prvá, prežívala som veľmi veľké emócie," povedala Vlhová pre TASR v cieľových priestoroch.

Koncom decembra v Semmeringu prerušila Švajčiarka Michelle Gisinová hegemóniu Vlhovej so Shiffrinovou, ktorá trvala 28 slalomov SP, hneď pri najbližšej príležitosti sa však Vlhová vrátila na trón. Tentoraz aj doslova. Víťazku v Záhrebe tradične korunujú v cieľových priestoroch plášťom, do ktorého sa pre opatrenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu musela navliecť sama. Korunku jej nasadila Gisinová.

Vlhovej vyjadrenie a pokračovanie článku na ďalšej strane...