Stretnutie otcov dvoch najpopulárnejších lyžiarok sveta sa počas sezóny nekoná každý deň a je skôr ojedinelé. "S otcom Mikaely sa príliš nerozprávame, skôr s jej mamou. Otec chodil na preteky pomerne málo a za posledné roky som ho stretol iba zopárkrát. Častejšie začal chodiť až teraz v poslednom období. Skôr sa drží v úzadí, je to taký tichší typ," popisuje vzťah s Jeffom Shiffrinom otec Petry Vlhovej Igor.

V Záhrebe sa obaja otcovia úprimne tešili z úspechu svojich dcér. Dôvod na väčší úsmev mal však tentoraz slovenský otec. Petra dokázala Mikaelu zdolať s až prekvapujúcim časovým rozdielom. Výborný výkon slovenskej lyžiarky ocenil pre Šport24 aj otec jej najväčšej súperky Jeff Shiffrin.

"Gratulujem Petre k víťazstvu. Moja dcéra a tretia Katharina Liensberger sú náročné súperky. Zdolala ich pomerne jednoznačným rozdielom. Petra podala zázračný výkon, je naozaj výborná lyžiarka. Vyhrala vďaka tomu, že neurobila chybu. Ja verím, že Mikaela vyhrá viac pretekov ako Petra, ale uvidíme, kto bude nakoniec lepší," povedal povolaním anesteziológ Univerzitnej nemocnice v Colorade.