Vlhová sa vďaka dvom víťazstvám v slalomoch v Levi dotiahla na Shiffrinovú v celkovom poradí Svetového pohára a v tabuľke slalomu sa dostala na 1. miesto.

„Mikaela bola vždy mimoriadne stabilná, má výbornú techniku aj psychickú odolnosť. Petra sa postupne dotiahla na jej úroveň a teraz je aj o krok pred ňou. Je otázne, ako veľmi Mikaelu ovplyvňujú bolesti chrbta. Petra však teraz pôsobí sebaisto, počas víkendu v Levi predviedla štyri perfektné jazdy. Petra aj Mikaela sú pretekárky, ktoré vedia psychicky ustáť to, keď vedú po prvom kole,“ analyzovala Strachová.

Češka sa vyjadrila aj ku zmene trénera, ktorú Vlhová urobila po minulej sezóne a ktorá je často medializovaná. „Stále je to o pohode v tíme a tú už Petra s Liviom zrejme nemala. Boli spolu dosť dlho a aj keď dosiahli skvelé výsledky, po štyroch rokoch je vždy dobré tím nejakým spôsobom osviežiť a obmeniť. Inak sa môže stať, že sa jeho členovia zacyklia. Nové myšlienky a pohľadu prinášajú do tréningov novú energiu. Niektoré veci sa totiž nedajú robiť desať rokov rovnako,“ dodala bývalá česká lyžiarka.