Vlhová získala v tomto roku malý krištáľový glóbus za hodnotenie slalomu a v celkovom poradí Svetového pohára alpských lyžiarok jej patrilo druhé miesto. Na ZOH 2022 v Pekingu získala v slalome zlatú medailu.

Počas štvrtkového slávnostného večera v Štátnej opere v Banskej Bystrici ocenili desať najúspešnejších športovcov VŠC DUKLA v hlavnej kategórií, troch v kategórii mládežník a jedného trénera. Výsledky ankety vzišli z hlasovania šesťdesiatich trénerov a zamestnancov VŠC DUKLA. Vlhová získala 639 bodov, Slafkovský 455 a Salkaznov 429.

Preferuje rifle, alebo tepláky 

"Teší ma, že som vyhrala túto anketu. Je to už iba čerešnička na torte za úspešnou sezónou, ktorú som mala. Ide o odmenu za moje výsledky, z čoho mám veľkú radosť," reagovala Vlhová po slávnostnom ceremoniáli, pričom netajila, že šaty zo svojho šatníka vyťahuje v tomto období iba veľmi zriedkavo: "Cez zimu je príležitostí, na ktoré prídem v šatách, menej, respektíve nemám na ne čas. Preferujem rifle alebo tepláky, ale som žena a sem-tam si musím obliecť aj šaty. Myslím si, že nie je to až také hrozné."

V kategórii najlepší mládežník Ministerstva obrany SR za rok 2022 získala prvenstvo vodná slalomárka Eliška Mintálová, ktorá sa môže pýšiť titulom majsterky sveta do 23 rokov v kajaku, ako i majsterky Európy v K1 na domácej vode v Liptovskom Mikuláši z mája tohto roka: "Prekvapilo ma, že som sa ocitla medzi juniormi, keďže som v kategórii do 23 rokov. Zároveň aj potešilo, že sa medzi mladých ešte zaraďujem. Veľmi si vážim tohto ocenenia, je za ním kus tvrdej práce celého môjho mikrotímu. Vďaka nemu som aj po fyzickej stránke dobre naladená a netrápia ma zranenia, takže aj z tohto pohľadu si to veľmi vážim. A čo sa týka výsledkov v tomto roku, na vyššie miesto dávam titul majsterky Európy. Boli to neskutočné emócie. Veľmi som si priala pred sezónou oba výsledky, túžila som po medaile, zlaté boli nad moje očakávania."

Najlepším armádnym trénerom sa stal kouč zápasníkov z VŠC DUKLA Erik Cap. "Ocenenie patrí nielen mne, ale všetkým trénerom, ktorí robili tento rok maximum pre svojich zverencov. Naša práca je aj veľkou obetou. O športovcov sa staráte ako o svoje deti, či majú osemnásť, dvadsaťpäť alebo tridsať rokov. Nikto to nevidí, všetci si všímajú len výsledky, ale je to veľká obeta trénerov. Mňa v tomto roku potešil najmä zisk troch medailí mojich zápasníkov, dve zo sveta a jedna najcennejšia z Európy. Celkovo sme však priviedli päť medailí, tri zo sveta a dve z Európy. Máme dvoch vicemajstrov sveta a jedného majstra Európy. Tešia ma aj progres a nastavenie chlapcov v hlavách, že ideme do ďalšieho cyklu s cieľom získať pre Slovensko olympijské medaily. Urobíme všetko pre to," povedal Cap pre TASR.

Do Siene slávy uviedli štvoricu osobností

Súčasťou slávnostného večera, ktorým si VŠC DUKLA Banská Bystrica pripomenulo 55. výročie svojho vzniku, bolo uvedenie štyroch významných osobností do Siene slávy. Vstúpili do nej tréner biatlonu Juraj Sanitra a bývalí športovci, rýchlostný kanoista Slavomír Kňazovický, športový strelec Jozef Gönci a biatlonistka Anastasia Kuzminová.

"Tento rok bol pre Duklu úžasný. Športovci nám neustále prinášali radosť. Od zlatej olympijskej Petry Vlhovej cez strelcov Patrika Jányho, Juraja Tužinského, ďalej naši zápasníci, vodní slalomári, Monika Chochlíková a mohol by som takto pokračovať týždeň za týždňom, čo nám prinášalo radosť. Získali sme 64 medailí z vrcholných podujatí. Ak si to rozpočítate, tak každú chvíľu sme sa tešili z nejakej medaily. Sú to emócie, ktoré nás posúvajú dopredu. Takže sa budeme aj naďalej snažiť vytvárať športovcom čo najlepšie podmienky," hodnotil riaditeľ VŠC DUKLA Matej Tóth.

Výsledky ankety najlepší športovci MO SR 2022

Kategória najlepší športovec MO SR 2022:

1. miesto: VLHOVÁ Petra - zjazdové lyžovanie, 638 bodov

2. miesto: SLAFKOVSKÝ Alexander - vodný slalom, 455 bodov

3. miesto: SALKAZANOV Tajmuraz - zápasenie, 429 bodov

Kategória najlepší mládežník MO SR 2022:

1. miesto: MINTÁLOVÁ Eliška - vodný slalom, 135 bodov

2. miesto: MACURA Vladimír - vzpieranie, 91 bodov

3. miesto: MAŤAŠEJE Benjamín - džudo, 70 bodov

Kategória najlepší tréner MO SR 2022:

1. miesto: Erik Cap - tréner zápasenia

Uvedenie do Siene slávy VŠC DUKLA:

SANITRA Juraj - tréner biatlonu

KŇAZOVICKÝ Slavomír - rýchlostná kanoistika

GÖNCI Jozef - športová streľba

KUZMINOVÁ Anastasia - biatlon