Do povedomia slovenského i svetového športu sa , keď vo švédskom Are získala ako prvá Slovenka v histórii tri medaily v individuálnych disciplínach na majstrovstvách sveta – zlatú z obrovského slalomu, striebrú z alpskej kombinácie a bronzovú zo slalomu.

Na snímke tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej  Livio Magoni sa teší z víťazstva svojej zverenkyne v nočnom slalome Svetového pohára žien v rakúskom Flachau 14. januára 2020.
Na snímke tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej Livio Magoni sa teší z víťazstva svojej zverenkyne v nočnom slalome Svetového pohára žien v rakúskom Flachau 14. januára 2020.
Zdroj: Martin Baumann

„V budúcej sezóne sú opäť majstrovstvá sveta. Cieľ bude získať aspoň jednu medailu. A potom sa chceme zamerať na veľký glóbus a získať aj olympijskú medailu. To je však ešte ďaleko,“ povedal na margo spolupráce tréner Livio Magoni. „Petra je pripravená na všetko - ísť za medailami a glóbusmi. Je dobré, že sa stále zlepšuje, ale ešte môžeme urobiť viac a zapracovať na obrovskom slalome aj rýchlosti,“ dodal Magoni.