Jej výsledky sú fenomenálne a pri tom celý biatlonový svet vie, že doma vychováva dve deti – syna Jeliseja (10) a dcérku Oliviu (2). Ani to ju však nezastavilo, aby v tejto sezóne mohla získať veľký krištáľový glóbus pre najlepšiu biatlonistku a z olympiády v Pjongčangu odchádzala s minimálne dvomi striebornými medailami.

Kuzminová po fantastickom úspechu zaskočila všetkých Slovákov: Mrzí ma to, ale...

Avšak už aj Nasťa začala pociťovať to materinské volanie a podľa posledných vyjadrení sa zdá, že ono volanie vyhráva nad túžbou zdolávať súperky. „Práve na takejto dobrej vlne výsledkov treba skončiť. Ak by som sa rozhodla pokračovať ďalej a niečo by nevyšlo, tak by ma to strašne bolelo. Už mám 33 rokov a dve deti. Určite budete so mnou súhlasiť, že sú to dostatočné dôvody, aby som si vybrala medzi športom alebo rodinou,“ vyhlásila pre matchtv.ru po striebre z vytrvalostných pretekov Kuzminová.

Rodičia Anastasie Kuzminovej EXKLUZÍVNE o svojich deťoch: Veľmi sa nás to dotýka!

Kuzminová odchádzala na olympiádu s tým, že chce získať aspoň jednu medailu. Podarilo sa v stíhačkah. Medaila z vytrvalostných pretekov je už bonus. Pred olympiádou hovorila, že jednu medailu by rada dala svojmu bratovi Antonovi. Špičkovému biatlonistovi totiž MOV zakázala štartovať v Južnej Kórei. „Táto medaila je pre Antona. Je však rozdiel medzi slovami ´venovať medailu´ a ´dať medailu´,“ uviedla Nasťa na pravú mieru osud tretej striebornej medaily spod piatich kruhov.

Kuzminovej rozhovor po zlate:

Celý svet nechápavo krúti hlavou! Olympiáda si urobila z Vlhovej a Velez-Zuzulovej dobrý deň: Slovákov po tomto naštve ešte viac!

FOTO Kuzminovej rodičia po zdrvujúcej správe penili, vrátili vstupenky na olympiádu: Nedokážeme tomu uveriť!

Boris Kollár sa obul do Kuzminovej: Pošlem ťa aj s medailou do...!