Takmer si plnila sen. Nasťa Kuzminová chcela zájsť preteky s tým, že zostrelí všetky 20 terčov. Nakoniec minula ten posledný, ale napriek trestnému kolu dokázala zničiť súperky a vyhrať systémom štart-cieľ.

Biatlonová rozprávka pokračuje! Prvé slová Kuzminovej po zlate hovoria za všetko!

"Je to neuveriteľné, čo sa dnes udialo. Do pretekov som nešla s nijakými veľkými cieľmi. Bola som unavená po vytrvalostných pretekoch a zdalo sa mi, že bolo málo času zregenerovať. Ani som si nemyslela, že to tak dobre pôjde, iba som sa snažila kvalitne zastrieľať. Nesklamali ma ani bežky, lebo boli dobre nastavené. Nasadila som svoje tempo a nechcela som dávať súperkám šancu. Trať bola zamrznutá a nebezpečná. Chcela som byť prvá a diktovať tempo. Vedela som, že mám dobrú šancu, konečne vystreliť štyri nuly. tak som sa toho zľakla, že sa to nedalo ovládnuť a nedala som posledný výstrel. Nedokázala som sa vrátiť späť k terčíku a netrafila som. Videla som však, ako dievčatá sa zdržujú na strelnici. Odbehla som rýchlo trestné kolo a na trati potom bojovala sama so sebou. Čím viac som sa ponáhľala, tým viac mi odchádzali sily. Vraveli mi, že Domračevová sa približuje. Napriek tomu som šťastná, že to vyšlo až na zlatú medailu," povedala Kuzminová pre RTVS v cieli pretekov.

Momentky zo zlatých pretekov Kuzminovej si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Avšak nie všetko bolo pred pretekmi v poriadku. Kuzminovej nevychádzal nástrel, čo potvrdil pre RTVS aj jej manžel Daniel. "Tak veľa som pred pretekmi ešte nenastrieľala a neminula toľko terčov ná nástrele. Manžel mi povedal, aby som sa nestresovala. Nakoniec to vyšlo a ďakujem manželovi Danielovi, lebo bez neho by som to nedokázala," prezradila Nasťa problémy spred pretekov. 

Šokujúce vyhlásenia Kuzminovej a Slovensko plače. Nasťa, naozaj to myslíš vážne?!

Individuálne vystúpenia na olympiáde Nasťa korunovala zlatom. Ešte ju čaká ženská štafeta a zmiešaná štafeta. "Pozdravujem nielen na Slovensko, ale aj do Ruska Tyumenu. Chcem, aby nám všetci fanúšikovia či už na Slovensku alebo v Rusku nám naďalej držali palce. Ako vidíte my sa snažíme a sem-tam nám cinkne aj zlatá medaila," uzavrela už šesťnásobná olympijská medailistka.

Kuzminovej rozhovor po zisku zlata:

Kuzminová po fantastickom úspechu zaskočila všetkých Slovákov: Mrzí ma to, ale...

Po Kuzminovej úspechu prišla tvrdá rana: Takúto hanbu Slovensko ešte nezažilo!
Zázrak na svahu! Najlepšie lyžiarky sveta sa hanbia v kúte: Dcéra slávneho českého speváka ich potupila na plnej čiare!