FOTO Tieto zábery Kuzminovej ste doteraz nevideli: Svadobné šaty vám vyrazia dych, v reklame ako modelka a okuliare z detstva zabila!

Písal sa rok 2013 a okolo Kuzminovcov sa diali neuveriteľné a šokujúce veci. Spomína na ne aj bývalý minister rezortu obrany Martin Glváč. „Pred pár dňami som náhodou medzi medzi starými dokladmi našiel petíciu športovcov Dukly Banská Bystrica proti môjmu rozhodnutiu podporovať špičkových športovcov, ktorí mali nádej na olympijskú medailu, inak ako ostatných. Je naozaj do plaču, keď medzi protestujúcimi sú takí, ktorí sa dnes pýšia týmito úspechmi,“ povedal Glváč.

Kuzminovej muž poslal tvrdý odkaz našim športovcom: TAKTO sa na olympiádu nechodí!

Slová rozmenil na drobné a vysvetlil, o čo ide. Podľa jeho slov boli problémom predovšetkým peniaze. „Spravil som špeciálne podmienky pre tých, ktorí mali nádej dosiahnuť na olympiáde nejaké úspechy. Michal Martikán, Nasťa Kuzminová a Veronika Zuzulová dostali vtedy budžet na prípravu, presne už si nepamätám, či to bolo 20- či 30-tisíc. Vtedy som dostal petíciu 40 športovcov a zamestnancov Dukly, že Kuzmin je ruský Žid a neviem čo ešte a že peniaze treba rozdeliť rovným dielom medzi všetkých ostatných športovcov a zamestnancov,“spomína bývalý šéf rezortu obrany Martin Glváč.

Martin Glváč
Martin Glváč
Zdroj: archív

Medzi tých, ktorí petíciu podpísali, patrí aj jedna z našich najlepších biatlonistiek Martina Halinárová. „Veľmi ma to prekvapilo, keď som videl, ako Nasťa dobieha do cieľa a komentovala to pani Halinárová, ktorá to aj dnes komentuje a ona bola na štvrtom alebo na šiestom mieste podpísaná na petícii,“ povedal Glváč. Anastasia Kuzminová i jej manžel spomínanú petíciu napokon „prežili“. Obaja sú dodnes zamestnancami Dukly a dostávajú na prípravu konečne také peniaze, vďaka ktorým môžu dosahovať skvelé výsledky.

FOTO Rozprávka alebo nočná mora? S Kuzminovou a spol sa v štafete pohrali vyššie sily

„Po príchode pána Galoviča do Dukly sa nastavil celý systém tak, že bol top tím a ten dostával viac ako ostatní. Top tím dostával viac prostriedkov, mal okolo seba lepší servis, trénerov a podobne. Upratali sa peniaze v rámci rozpočtu, ktoré tam boli. Za pána Galoviča to prešlo celé totálnou rekonštrukciou. Myslím, že teraz to funguje tak, ako to má fungovať,“tvrdí Glváč. Podľa neho by si Nasťa zaslúžila, aby sa jej Slovensko po konci kariéry aspoň sčasti revanšovalo za spomínané problémy.„Je to skvelý príklad pre mladých športovcov a verím, že keď skončí, tak bude zaúčať mladých športovcov. Dúfam, že ostane tu. Taký človek sa nerodí každý deň,“ dodal Glváč.

Príbeh Anastasie Kuzminovej nemusel byť taký rozprávkový, ako sa zdá.
Príbeh Anastasie Kuzminovej nemusel byť taký rozprávkový, ako sa zdá.
Zdroj: facebook

Podpísanie petície Halinárová neľutuje

Neľutuje bývalá strieborná medailistka z MS v biatlone, čo urobila v minulosti?„Neľutujem. Nechápala som vtedajšiu situáciu, ako fungovala Dukla. Snažila som sa veriť ľuďom, ktorí boli okolo mňa, ale nikomu z nich nešlo o slovenský biatlon. Osobne som napísala list v roku 2015, kde som opísala situáciu. Stále je to okolo tých istých ľudí. Som srdcom biatlonistka. Som šťastná, že už nemusím riešiť vzťahové otázky v slovenskom biatlone, ale som už, chvalabohu, mimo diania. A som spokojná,“ vysvetľovala Halinárová.

Prečítajte si tiež:

Biatlonistka Fialková predviedla strelecké znovuzrodenie: Jej odkaz Slovensku a neprajníkom stojí za to!

Rusi vyšli nakoniec s nečakanou pravdou von: Pre TOTO od nás Kuzminová odišla!

VIDEO Trapas Kollárovej matky a známej skupiny: Keď to bude počuť Kuzminová, radšej sa zdekuje naspäť do Ruska!

Na slovenskej biatlonovej katastrofe si zgustli aj Česi: Slovenská tragédia, kolaps a zatmenie!