Šipulin patrí v posledných rokoch medzi top biatlonistov Ruska. Lenže po tom, čo mu odopreli štart na olympijských hrách, zavládlo u neho veľké sklamanie. "Keď vidím logo olympiády v Pjončangu, hneď mi napadne, aká bola úspešná pre moju sestru Anastaziu Kuzminovú. Aj ja som sníval o individuálnej zlatej medaile z olympijských hier (zlato má len zo štafety v Soči 2014, pozn. red.). Pre mňa sa však táto kapitola skončila. Nemyslím si, že budem pokračovať až do ďalšej olympiády," prorokoval mladší brat trojnásobnej olympijskej víťazky Kuzminovej. 

Dokonca sám priznal, že koniec jeho kariéry môže byť bližšie, ako sa zdá. Predsa, má už tridsiatku na krku a na ďalšom biatlonovom vrchole na olympiáde v Pekingu 2022 by mal už 34 rokov. V tomto veku sú už biatlonisti pomaly za zenitom najväčšej výkonnosti.

EXKLUZÍVNE Kuzminová urobila veľké rozhodnutie: Je to definitívne, potvrdil jej manžel Daniel!

„Mám zdravotné problémy, ktoré nechcem bližšie rozoberať. Posledné štyri roky som tvrdo na sebe pracoval, makal som tak, ako keby to mali byť posledné roky mojej kariéry,“ rozhovoril sa pre Match TV mladší brat Kuzminovej a dodal: „Už pred olympiádou sme sa s lekármi dohodli, že si dám po nej polročnú pauzu. Kvôli zdraviu nemôžem hneď naskočiť do tréningu.“

Anton so sestrou Nasťou Kuzminovou.
Anton so sestrou Nasťou Kuzminovou.
Zdroj: profimedia.sk

V Rusku sa už nahlas hovorí, že jeden z najúspešnejších biatlonistov posledných rokov kariéru nakoniec ukončí. „Ak sa ma spýtate, či skončím s kariérou, povedal by som, že skončím. Nechcem však urobiť rozhodnutie, ktoré by som za tri mesiace ľutoval. O tom budem rozprávať neskôr, rozhodnem sa v septembri alebo októbri,“ priznal.

Padne vám sánka! Najsexi FOTO Kuzminovej: Takto ste Nasťu ešte nevideli!

Šipulin je hlavnou hviezdou ruského biatlonu, keďže jeho kolegov trápia dopingové škandály a ženy sa z popredných miest štartového poľa úplne vytratili. Preto je aj rodák z Ťumenu pod neustálym dozorom a pod paľbou kritiky. „Za tie peniaze, ktoré dostáva, musí vyhrávať všetko. Jeho fyzické danosti mu umožňujú byť najlepším v každých pretekoch, ak bude pracovať, ako má. Bez ohľadu na to, že sa musí venovať televízii, sponzorom či regenerácii. Dnes je Šipulin športovec jedného – dvoch úspechov. Áno, nebol na olympiáde. Je to problém. Mal sa pripravovať na Holmenkollen a Ťumeň, ale nič neukázal. Čo robil, nikto nevie,“ rypol si do Šipulina cez sport-express.ru štvornásobný olympijský víťaz Alexander Tichonov.

Po kariére sa bude môcť Šipulin naplno venovať manželke.
Po kariére sa bude môcť Šipulin naplno venovať manželke.
Zdroj: Instagram

Fotografie krásnej manželky Šipulina si môžete pozrieť TU!

Na drsnú kritiku Tichonova odpovedal Šipulin rovnakou mincou: „Dlho som len mlčal a sledoval Tichonovove vyjadrenie. Po niektorých som sa aj zasmial. Jeho éra však už dávno skončila. Mal by si sadnúť na zaslúžený gauč a sledovať televíziu. Keby poradil aspoň niečo praktické, tak by som bol rád.“

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Cibulková poriadne dráždi. Domča to dala na Sagana: Jej bradavky obdivuje celé Slovensko

FOTO Známa športová moderátorka šokuje: TIETO nahé zábery nemal nikto nikdy vidieť!

FOTO Sexi Češka končí, v minulosti ukázala skoro všetko: Predviedla holý zadok a ukázala broskynku!