„S kvalifikáciou nemáme problém, ale pravidlá sa mali dohodnúť na začiatku sezóny, a nie uprostred,“ dodal na margo navrhovanej zmeny Peter Falat. V lyžiarskych kruhoch sa šíria informácie, že údajnou príčinou, prečo na prestížnom slalome v Schladmingu náhle vymenil na štarte Mateja Falata Adam Žampa, bola návšteva sponzorov, ktorí sa na Adama prišli pozrieť.

„To sú bulvárne informácie. Keby vás radšej zaujímali výsledky. Stále opakujem. Postavím na štart pretekov rýchlejšieho pretekára z kvalifikácie. Nech Falat prestane plakať a príde na kvalifikáciu,“ reagoval na otázku tréner Tomáš Žampa. Mimochodom, jeho syn v tejto sezóne nezískal v slalome v rámci SP ani jeden bod. Bodoval len v obrovskom slalome.

Obul sa aj do Velez-Zuzulovej: Nerozumiem jej komentáru

Veronika Velez-Zuzulová sa postavila na stranu Falatovcov, čo sa Žampovi nepozdávalo. Jej manžel Romain ho v minulosti trénoval. „Jasne povedal, že v prípade, že nezabodujem, bude kvalifikácia, aby štartoval vždy ten lepší. O to viac nerozumiem komentáru Veroniky, že je to nešportové správanie môjho otca. To, že navrhoval kvalifikáciu? A to, že dopredu mne aj Maťovi povedal, že pôjde ten lepší z kvalifikácie? To je nešportové?“ pýtal sa Adam Žampa.

Veronika Velez-Zuzulová sa  postavila na stranu Falatovcov, čo sa Žampovi nepozdávalo.
Veronika Velez-Zuzulová sa postavila na stranu Falatovcov, čo sa Žampovi nepozdávalo.
Zdroj: facebook