Shiffrinová v tejto sezóne nemá konkurenciu a suverénne si mieri za ďalším prvenstvom vo Svetovom pohári. Americká lyžiarka len ťažko hľadá premožiteľky a už len triumf ju delí od vyrovnania rekordu Ingemara Stenmarka, ktorý vyhral 86 pretekov, čo je najviac v histórii. V posledných rokoch Mikaelu najviac potrápila Petra Vlhová a americká hviezda si uvedomuje, že aj vďaka svojej súperke je lepšia.

„Sme s Petrou veľké rivalky, ale možno aj vďaka tomu si viac rozumieme a máme pre seba väčšie pochopenie. Bavíme sa spolu po štartoch i pri vyhláseniach víťazov,“ povedala Shiffrinová pre ČT Sport počas víkendového podujatia v Špindlerovom Mlyne. Mikaela v Kronplatzi prekonala dovtedajší rekord v počte víťazstiev medzi ženami, ktorý patril jej krajanke Lindsey Vonnovej a hoci ju premohli emócie, na Vlhovej gesto tesne po pretekoch nezabudla.

„Hoci boli naokolo kamery, bol to dojímavý moment. Petra mi úprimne zablahoželala a viem, že to myslela vážne. Ak nastane opačná situácia, tak verím, že vie, že aj ja to myslím vážne a chcem jej dopriať radosť z úspechu. A budem ju obdivovať za to, čo dokázala,“ dodala hviezdna lyžiarka.