„Na pretekoch sa nepozeráme na iné dievčatá, iba na Shiffrinovú. Je pre mňa výzvou posúvať Petru aj samého seba. Ak zdoláme tú najlepšiu, čo viac si môžeme priať?“ priznal taliansky tréner slovenskej lyžiarky v reportáži RTVS.

„Tento rok je z môjho pohľadu ešte silnejšia, zvlášť v rýchlostných disciplínach. Podľa mňa je to najlepšia lyžiarka v histórii tohto športu,“ dodal.

Shiffrinová prehovorila o rivalite s Vlhovou: To, čo som jej videla v očiach, bolo silné
Zdroj: tasr

Keď sa o jeho slovách dozvedela samotná Shiffrinová, zostala v rozpakoch a ťažko hľadala slová. „Myslím, že sa nedá označiť jedného človeka za najlepšieho lyžiara v histórii. Bode Miller bol jedným z takých, ale nemal najviac víťazstiev,“ reagovala skromne.

Potom nezabudla ani na Vlhovú, kvôli ktorej musela prepnúť na ešte vyšší prevodový stupeň. „V slalome mi zakaždým dýchala na chrbát. Pred finálovou jazdou som videla v jej očiach odhodlanie a slová: dnes to dokážem. Bolo to naozaj silné, vtedy som si pomyslela, že musím prejsť z úrovne intenzity, na ktorej som bola doteraz, na oveľa vyššiu. Je skvelé mať rivalku, ako je ona. Navzájom sa ťaháme a presne o tom je zjazdové lyžovanie,“ vyhlásila Američanka.

Vlhová, ktorá v úvode sezóny nazbierala v slalome tri druhé miesta práve za Shiffrinovou, má jasný cieľ: vystúpiť na najvyšší stupienok. „Viem, že ju môžem zdolať. Mikaela je však veľmi silná, nerobí chyby. Keď chcem vyhrať, budem musieť ísť bez chýb,“ tvrdí rázne Vlhová pre RTVS.

Shiffrinová prehovorila o rivalite s Vlhovou: To, čo som jej videla v očiach, bolo silné
Zdroj: Július Dubravay

 

Môže vás zaujímať:

FOTO Vlhová po prehre so Shiffrinovou urobila radikálny krok: Peťa, preboha, čo to tam stváraš?

GOLONKOVINY Legenda komentuje súboj Vlhovej so Shiffrinovou: Je otázkou času, kedy vyhrá Slovenka

Naše snehové kráľovné sú na začiatku sezóny v balíku: Vlhová s Fialkovou si prišli na desaťtisíce!

Jazdí ako chlapi. Vlhová dostala od Shiffrinovej odkaz, Slovenka kontruje: Tlačíš ma k mojim limitom