Vlhová už po 1. kole nebola spokojná so svojím výkonom. Nebyť drobných chýb, bola by vraj ešte rýchlejšia. Po 2. kole bola Slovenka za 2. miesto predsa len šťastná, ako známa perfekcionistka však bola zároveň sklamaná. „Zase to nebol deň, v ktorom by som mala zvíťaziť,“ povedala úprimne Vlhová.

Napriek nespokojnosti strácala po prvom kole na Shiffrinovú len štyri stotiny sekundy. Američanka ju napokon zdolala o 29 stotín sekundy. „Stále počujem meno Shiffrinová, Shiffrinová, ale to ma práve posúva. Možno keby tu nebola, tak poľavím. Máme medzi sebou veľmi silný boj, myslím si, že sa ťaháme navzájom a posúvame naše limity,“ vyhlásila slovenská lyžiarka po pretekoch v Courcheveli.

Shiffrinová poslala Vlhovej parádny odkaz: Petra jazdila lepšie ako ja. Vyhrala som aj so šťastím
Zdroj: Július Dubravay

Už po predošlých pretekoch dýchala Vlhová Shiffrinovej na chrbát, teraz sa rozdiel medzi nimi ešte zmenšil. Vtipne popísala Slovenka súperenie s Američankou na instagrame. „Samozrejme, som veľmi šťastná, aj keď som mala v 2. kole nejaké rezervy, ktoré ma obrali o víťazstvo, súperiť s Mikaelou je veľmi ťažké.“ (smiech)

Shiffrinová sa na poslednom medzičase v 2. kole ocitla za Vlhovou, v poslednej pasáži však dokázala zapnúť turbo a dostať sa späť na 1. miesto. Napriek tomu si v cieli nebola istá, na ktorom mieste skončila. „Na tabuli som videla mínus-plus-mínus. Myslela som si preto, že som za Petrou. Až neskôr som zistila, že som prvá. Petra však jazdila lepšie ako ja. Zdolala som ju aj so šťastím,“ doplnila Shiffrinová.

Výsledky slalomu SP v Courcheveli:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:36,72 min., 2. Petra VLHOVÁ (SR) +0,29 s, 3. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,37, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,14, 5. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,30, 6. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) +1,49, 7. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +1,88, 8. Erin Mielzynská (Kan.) +2,06, 9. Chiara Costazzaová (Tal.) +2,34, 10. Kristin Lysdahlová (Nór.) +2,72

Celkové poradie SP (po 13 súťažiach):

1. Shiffrinová 889 bodov, 2. VLHOVÁ 388, 3. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 367, 4. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 359, 5. Michelle Gisinová (Švaj.) 316, 6. Holdenerová 310

Poradie slalomu (4):

1. Shiffrinová 400, 2. VLHOVÁ 320, 3. Holdenerová 195, 4. Hansdotterová 171, 5. Liensbergerová 149, 6. Haverová-Lösethová 130

Môže vás zaujímať:

Veronika Velez Zuzulová sa vracia k lyžovaniu: Materské povinnosti pôjdu na chvíľu bokom

FOTO Vlhová po prehre so Shiffrinovou urobila radikálny krok: Peťa, preboha, čo to tam stváraš?

Shiffrinová prehovorila o rivalite s Vlhovou: To, čo som jej videla v očiach, bolo silné