Po zdrvujúcu prehre v Záhrebe Shiffrinová pogratulovala Peti k víťazstvu, začala vyplakávať a vytiahla kauzu špionáže Vlhovej trénera Livia Magoniho. Taliansky kouč a jeho ľudia si natáčali jej tréningy. „Považujeme to za prekročenie istej hranice, v ktorej sa kradne naše ‚duševné vlastníctvo‘,“ vystúpila ostro v mediách Shiffrinová. „Nie je to správne, ale chcel som sa len učiť od najlepších,“ ospravedlňoval sa Magoni.

Hlavy nevychladli ani počas ďalších dní. Dôkazom je víkendový incident v Altenmarkte, kde obe štartovali v alpskej kombinácii. Shiffrinovej rozložili na kopci tréningovú trať hneď vedľa slovenskej slalomárky. Keď sa to líderka SP dozvedela, na svah neprišla. Počkala si, kým Peťa dotrénuje a až potom začala ona.

„Rozhodnutiami tímu Shiffrinovej sa my nezaoberáme. Sústredíme sa len na prácu s Petrou, aby vo Flachau zašla svoju najlepšiu jazdu,“ povedal pre Šport24.sk Vlhovej brat Boris. Reakciu amerického tímu sme do uzávierky vydania nedostali. Štart 1. kola je na programe o 18.00, druhé o 20.45.

Keď Shiffrinová zbadala Vlhovú (vľavo), otočila sa na päte a utiekla preč.
Keď Shiffrinová zbadala Vlhovú (vľavo), otočila sa na päte a utiekla preč.
Zdroj: Michal Smrčok

Zuzulová: Aj mňa si Shiffrinová natáčala

Shiffrinovej slová sa nestretli s pochopením fanúšikov i niektorých súperiek. „Natáčať sa medzi sebou je normálne. Aj Shiffrinová si natáčala mňa a v rozhovore povedala, že si pozerala moje jazdy aj moju techniku. Zbytočne sa z toho robí veľká bublina a dúfam, že sa tým nenaruší ich vzťah,“ dodala víťazka slalomu vo Flachau z roku 2016.