Každý šperk má svoj príbeh, ako jeho nositeľ, píše na svojej stránke Hany Kašičková, autorka prsteňa pre bývalú slovenskú lyžiarku.

„Od Veroniky som dostala tému, ktorú chcela spracovať v prsteni. Želala si širší prsteň, na ktorom bude zasnežená zimná krajina s kopcami, s dvomi lyžiarmi a olympijské kruhy. Kresba je znázornená na celej ploche prsteňa, odohráva sa teda okolo celého prsta,“ rozpráva pre Šport24.sk Kašičková, podľa ktorej bola spolupráca s bývalou lyžiarkou bezproblémová a s výsledkom boli obe spokojné.

Autorka zvolila na výrobu prsteňa ružové zlato s matnou pieskovacou povrchovou úpravou. „Tá umocňuje atmosféru sriene a mrazivého sneženia. Snehové vločky sú doplnené o desať kusov briliantov vo veľkostiach od 1 až 1,2 milimetra,“ vysvetľuje autorka a dodáva, že vzor na prsteni je laserovaný a vyčiernený ródiom.

Keďže ide o autorský šperk na mieru s jedinečným príbehom, jeho výroba si vyžaduje poctivú a detailnú prácu. „Celková výroba prsteňa si vyžadovala štyri dni práce,“ zakončila Kašičková informácie o svojom diele. Prsteň je široký šesť milimetrov a hrubý 1,2 milimetre.

Pozrite si nádherné trofeje, o ktoré zabojujú lyžiarky v Jasnej: