Mnohí hovoria, že po zmene trénera je na Petre vidieť, že je šťastnejšia. Zmenila sa v tomto ohľade aj podľa vás?

- Nemyslím si, že sa zmenila, skôr by som povedal, že je omnoho viac sama sebou. Tým, že už dosiahla väčší úspech, verí si oveľa viac a povedal by som, že lyžovanie už nie je z jej strany silené, ale prirodzené. A práve to by jej mohlo umožniť dosahovať stokrát lepšie výsledky, aké dosahuje teraz. Keď totiž človek niečo silí, tak ho to určitým spôsobom limituje, no akonáhle sa to stane prirodzené, tak môže dokázať aj to, čo si dovtedy myslel, že je nemožné.

Snímky Petry Vlhovej s jej priateľom si pozrite v GALÉRII

Posledné dva roky pod trénerom Magonim označila za masaker. Ako ste to obdobie vnímali vy?

- Osobne si myslím, že v ten daný moment bol Liviu pre ňu najlepší tréner na svete. Každopádne, všetko sa deje pre niečo, všetko má svoj určitý vývoj a pravdepodobne už sama v sebe cítila, že jej táto spolupráca nevyhovuje.

Rozprávame sa spolu bezprostredne po krste jej autobiografie. Radila sa s vami o tom, či napísať knihu v takom mladom veku?
- Mnoho ľudí si môže položiť otázku, prečo išla do toho už v polovici kariéry a nepočkala až na jej koniec. Ale. Peťa má veľmi málo voľného času, nežije na sociálnych sieťach v zmysle, že by prostredníctvom nich dokumentovala celý svoj príbeh, ľudia o nej nevedia veľa vecí z minulosti, a tak vydať knihu už teraz, bolo najmä voči jej fanúšikom férové. Množstvo Slovákov totiž prežíva preteky s ňou pri televíznej obrazovke, takmer každý víkend je to ich, obrazne povedané, ďalšie dieťa a priblížiť sa im takýmto spôsobom, je podľa mňa super. Aj vďaka tomu to budú môcť teraz prežívať ešte intenzívnejšie.

Kvôli prísnym covidovým opatreniam vás bolo počas minulého ročníka vídať na jej pretekoch iba sporadicky Ako to v tejto sezóne?

- Urobím všetko pre to, aby som Peťu podporoval na pretekoch osobne, no veľa bude závisieť od toho, či mi to práca dovolí. Aj pred úvodným podujatím Svetového pohára som bol pracovne vo Florencii, odkiaľ som celú noc cestoval do Söldenu. Či sa mi však podarí absolvovať všetky preteky, je otázne.