Takže by sa mal rozšíriť jej tím, aby sa využil Vlhovej potenciál naplno?

- Netreba rozširovať. Stačí jeden človek, ktorý tomu rozumie a musí byť dobre jazykovo vybavený, aby dokázal tieto veci zrealizovať. Ona potrebuje dobrých ľudí na kopci, ktorí dokážu pripraviť kvalitný tréning, aby ju to nebrzdilo a okolie musí niekto správne zmanažovať. To pomenoval Magoni správne, pretože Petra je niekde inde, hoci si to možno ani neuvedomuje, lebo obetovala svoje úsilie len športovému výkonu a za to by mal niekto niesť zodpovednosť, prečo nie je vo svete tam, kde sú ostatné dievčatá, ktoré sú veľmi známe.

Čisto hypoteticky - keby ste dostali ponuku trénovať Petru. Dali by ste sa na to?

- Mám iné záujmy a určite by som to nešiel robiť. Navyše v podmienkach, v akých sa to robí. To môže človek zažiť len raz za život.

Magoni ako tréner patrí medzi svetovú špičku. Čo sa dá čakať od Vlhovej v novej sezóne po lyžiarskej stránke?

- Myslím si, že každý tréner, ktorý bol vo Svetovom pohári a dosiahol na pódiové umiestnenia, tak vie, čo má robiť. U mužov je to skôr o manažovaní, kým u žien musí tréner pôsobiť trochu inak, ale v podstate je to len o detailoch. Jednoducho treba Petru držať v dobrej pohode, to je dôležité. Aby vedela reagovať na konkrétny sneh na zjazdovke a dobre zladiť materiály s tým, čo ju môže počas sezóny postretnúť. Aby sa nezopakovalo to, čo v obrovskom slalome, že Petra nelyžovala zle, len potrebovala zmenu, ktorá aj prišla a nakoniec bola veľmi dôležitá a pomohla jej k zisku veľkého glóbusu. To je však len môj názor.