Naživo na pretekoch Svetového pohára ste sa objavili po dlhých rokoch. Chýbalo vám už toto prostredie, táto atmosféra?

- Ak mám byť úprimná, tak ani nie, ale užila som si to. Stretla som kamarátov, kolegov či trénerov, s ktorými som ešte prednedávnom trávila veľa času. Navyše, po dlhšej dobe som zažila takéto podujatie opäť naživo, avšak už z pozície diváka, resp. spolukomentátora, a tým pádom som si tú atmosféru vychutnala z inej strany ako roky predtým.

Svojho času ste patrili k najpopulárnejším českým športovcom. Spoznávali vás ľudia Špindlerovom Mlyne?

- Ale áno, no nesnažila som sa za každú cenu vzbudzovať pozornosť. Boli tu iné hviezdy, za ktorými ľudia merali cestu. Keď ma ale niekto pristavil so žiadosťou o spoločnú fotografiu alebo podpis, tak som neodmietla.

Aké máte spomienky na Špindlerov Mlyn z pohľadu pretekárky?

- Zmiešané. Pretekala som tu trikrát a nie vždy sa mi darilo, ako som si predstavovala. Nikdy som sa tu neprebojovala na stupne víťazov, najlepšia som bola piata. Druhýkrát som tu vyšla na trať so zraneným okom a na tretí pokus tu zasa veľmi snežilo. Každopádne, do Špindlu som sa vždy tešila.

Ako často sa postavíte ešte na lyže?

- V roku 2017 som ich zavesila na klinec a takmer tri roky som sa na ne ani nepozrela. Po čase som ich však opäť zvesila a v súčasnosti som na nich častejšie, keďže vlani sa rozlyžovala moja onedlho päťročná dcéra.

Keď ste už spomenuli vašu dcéru, je reálne, že o pár rokov bude súčasťou Svetového pohára opäť meno Strachová?

- Emka je pohybovo nadaná, na svoj vek lyžuje veľmi dobre a s manželom ju v jej športových aktivitách podporujeme. Či však bude z nej lyžiarka, alebo bude plávať, jazdiť na bicykli či hrať tenis, je úplne jedno. Na druhej strane, ak by sa aj nerozhodla stať sa vrcholovým športovcom, hnevať sa určite nebudem.

Vráťme sa do súčasnosti. Čo hovoríte na takmer absolútnu dominanciu Američanky Shiffrinovej v aktuálnom ročníku Svetového pohára?

- Myslím si, že má za sebou viacero podobných sezón, čo je jasný dôkaz stability jej výkonov. V jej prípade som ohúrená najmä tým, že viac než polovicu štartov dokázala pretaviť v pódiové umiestnenia. Je neuveriteľné, že od svojej premiéry až doteraz sa drží medzi absolútnou špičkou. Je vidieť, že odmalička sa jej niekto venoval a hneď od detstva z nej vychovával šampiónku. Má vynikajúcu techniku, kondíciu, je psychicky odolná, a navyše má okolo seba skvelý tím.