Čo stvárala Petra po víťazstve, si pozrite TU!

Aké sú vaše pocity z triumfu?
Veľmi sa teším, a je to niečo neskutočné. Stále som bola druhá a náš boj s Mikaelou bol neustále silný, a každá sme chcela vyhrať. Teraz mi to vyšlo, urobila som menej chýb ako ona a druhé kolo som išla úplne skvele. Urobila som to tak, že sa teraz môžeme všetci tešiť.

Kde ste našli v sebe silu, pretože ste chorá?
Trochu som zničená a sama sa čudujem, kde som ich toľko nabrala. Moje telo je však celkom pohode, ale strašne kašlem a môj hlas je kadejaký. Takže to bolo od rána ťažké a poviem pravdu, padla aj taká možnosť, že na slalom nenastúpim a nebudem štartovať.

Neuveriteľné! Vlhová predviedla v 2. kole šialenú jazdu: Slovenská lyžiarka vyhrala slalom vo Flachau

Až také vážne to bolo?
Áno, pretože sa bojím o moje zdravie. Už chorobu tlačím pred sebou od Osla. Nemám vôbec čas sa doliečiť, takže sme prehodnotili, či stojí zato pretekať a potom sa liečiť celú sezónu. 

Nakoniec ste ale nastúpili...
Myslím si, že sme sa rozhodli správne, dala som na trati do toho všetko a teraz je potrebné, aby som sa dala dokopy.Posledné dva týždne od Siemeringu som sa nezastavila. Každý deň tréning a preteky. Je ťažké sa udržať takto na vrchole. 

Vašu rodinu zužuje choroba. Najprv si to odniesol váš brat Boris, ktorý bol v nemocnici, a teraz nebola na pretekoch vaša mama...
Zdá sa, že môj tím sa rozpadá (úsmev). Najprv brat, teraz mamina musela ležať v posteli. Takže sa zdá, že sa len ja držím zubami nechtami. Ale to je potrebné, pretože som ja dôležitá. Musím sa však doliečiť.

Vyhrali ste vo Flachau, ale prakticky v domácom prostredí. Čo hovoríte na slovenských fanúšikov?
Myslím si, že Mikaela mi závidí, pretože mi stále hovorí, akí sú skvelí. Aj preto je to úžasné, že som vyhrala pred takou podporou našivch fanúšikov. Takúto podporu nemá veľa pretekárok a som im za to vďačná a šťastná, že ich mám.

EXKLUZÍVNE Slalomová rekordérka a bývalá veľká súperka Velez - Zuzulovej: TOTO si myslím o Vlhovej!

Plakali ste niekedy viac ako teraz v cieli?
To neviem. Ale teraz to bolo niečo neskutočné. Keď som videla Shiffrinovej posledný medzičas, ktorý mala pomalší, som si ešte nebola istá, že vyhrám, pretože tie konca má stále rýchle. No, keď prišla do cieľa a videla, že je druhá, tak som začala veľmi plakať. To sú tie emócie, pre ktoré tento šport robím. Čo viac môžem povedať, keď sa mi takto darí.

Ste známa tým, že si vychutnávate slovenskú hymnu, ale teraz to tak nebolo. Bolo to preto, že máte problém s hlasivkami?
To nie, bolo to kvôli tomu, že ľudia vedľa mňa spievali dopredu ako išla hymna a ja som nevedela zachytiť ich tón. Aj tak som si trochu zaspievala, a snažila som si tie pocity užiť. Pre mňa je úžasný moment, keď stojím na pódiu a hrá mi hymna, pretože sa cítim ako hrdá Slovenka.

Mohlo by vás zaujímať: 

FOTO Federer v slzách! Stačila jedna otázka od ženy a rozplakal sa ako malé dieťa! 

FOTO Neuveriteľné Vlhovej víťazstvo malo šialenú bodku: Pozrite, čo vyvádzala Slovenka v cieli! 

SATIRÉN Gigantické odhalenie. Máme v rukách šokujúce dôkazy: Tieto FOTO zlomia Bokrošovi väz!