Čo bolo kľúčom úspechu Petry Vlhovej? 

- Bola to fantázia v technických disciplínach v prvej polovici sezóny, dokázala sa dobre pripraviť aj na rýchlostné disciplíny. Petra je rodená slalomárka, ktorá postupne začala jazdiť obrovský slalom, neskôr super-G a dobré výkony predvádza aj v zjazde. Rolu zohralo to, že sa z rodenej slalomárky stála pretekárka, ktorá dokáže jazdiť všetky disciplíny. Je to trofej pre lyžiara, ktorý získa najviac bodov v celej sezóne. Ona si to vydrela a sezóna bola pre Petru poriadne náročná, zvlášť jej záver. Kľúčom k úspechu bolo niekoľko vecí - vyzretosť, technická a psychická pripravenosť a tiež to, ako dokázal jej tím reagovať na dané momenty.  

Chvíľami to už vyzeralo, ako keby jej došiel dych. Boli zlomovým momentom práve domáce preteky v Jasnej?

- Určite, to bolo to, čo ju vrátilo späť do hry. Pretože po Val di Fassa, kde vyhrala Gutová-Behramiová oba zjazdy a v super-G skončila druhá, predviedla Petra v domácom prostredí úžasný obrovský slalom. Ten bol ako z ríše snov, keď si porovnáme jej výkony v tejto disciplíne v druhej časti sezóny. Ďalší dôležitý moment bol, keď zabojovala v Are v druhom slalome, kde spravila chybu, po ktorej sa bežne vypadáva. Petra však pohotovo zareagovala, vrátila sa do pretekov a dokázala skončiť na 8. mieste. 

Bude to v novej sezóne pre Petru ešte ťažšie? Alpské veľmoci zrejme nebudú chcieť dopustiť, aby Slovenka vyhrala dva roky po sebe Svetový pohár.

- Hovoriť dopredu, čo bude v ďalšej sezóne, je teraz v marci predčasné. Otázne je, či chce Vlhová znova vyhrať veľký krištáľový glóbus, či nebude chcieť skôr útočiť na malé glóbusy alebo sa znova nezameria výhradne na technické disciplíny. Otázne je tiež, či nebudú smerovať všetko úsilie na olympiádu v Pekingu. Je to veľká otázka, akým smerom sa bude Petra uberať, pretože táto sezóna s takýmto úspechom bola veľmi vyčerpávajúca. Opäť podotýkam, že Vlhová je rodená slalomárka a dokázala jazdiť vo všetkých disciplínach tak dobre, až vyhrala veľký krištáľový glóbus. Momentálne si neviem predstaviť, akým smerom sa vydá. Je to otázne, no ostatní sa musia snažiť, aby boli lepší.