Čo sa týka Vlhovej jazdenia, postrehli ste nejakú zmenu v porovnaní s tým, ako jazdila za trénera Magoniho?

- Malé zmeny som si všimla, ale nedovolím si hodnotiť, či je to lepšie alebo horšie. Sám tréner Pini hovorí, že pracujú len na detailoch. Pri pretekárke, akou je Petra už v tomto štádiu, by nebolo múdre meniť štýl tak vyspelej lyžiarky.

Keď sme sa spolu rozprávali zhruba pred tromi rokmi, prognózovali ste, že nastane čas, keď sa bude Shiffrinová pravidelne pozerať Vlhovej na chrbát, čo sa v poslednom čase aj deje...

- Som šťastná najmä preto, že Petra tvrdou prácou na niekoľkých poliach naplnila svoj potenciál a stala sa najlepšou ženou v lyžiarskom kolotoči.

Ak sa nič nezmení, Petru čaká na olympijských hrách v Pekingu päť pretekov - slalom, obrovský slalom, super-G, zjazd a kombinácia. Aké medailové šance jej dávate?

- Môj tip je, že donesie domov minimálne dva cenné kovy. Reálne vidím, že by mohli byť aj tri.

Vy sama máte taktiež za sebou preteky na olympiáde, a tak to viete hodnoverne porovnať. Čo čaká Vlhovú z pohľadu tlaku, stresov či prípravy iné v porovnaní so Svetovým pohárom?

- Petra nie je žiadny nováčik, bude štartovať už na svojej tretej olympiáde, takže už pozná ako to tam chodí. Opäť sa budem opakovať, ale verím, že je natoľko vyspelý profesionál, že si hravo poradí s tlakom, nervozitou a inými okolnosťami a svoje lyžiarske umenie predvedie v plnej paráde.

Artemis jej zmenila život

Koncom vlaňajšieho marca sa Jana Gantnerová Wolnerová stala mamou dcérky Artemis. Ako sa odvtedy zmenil je život? „Celý sa točí okolo nej a rodiny. Musela som sa trochu upokojiť s cestovaním a pracovným životom, ale fantasticky ma na to pripravila pandémia,“ povedala s úsmevom rodáčka z Kežmarku, ktorej materstvo očividne prospelo, vyzerá lepšie ako kedykoľvek predtým. „Rada by som povedala, že som úžasná mama, ktorá varí zdravé jedlá, stíha cvičiť, ale bohužiaľ, nie som superžena. Jednoducho, je to asi spôsobené tým, že sa starám o malú, deň čo deň absolvujem prechádzky a určite vo veľkej miere tomu pomohlo aj dojčenie.“

Nie je to pre ňu brnkačka

Majsterka Slovenska v obrovskom slalome z roku 2005 je už nejaký ten piatok súčasťou novej televízie počas priamych prenosov pretekov SP v lyžovaní. „Vrátiť sa naspäť či už na obrazovky, alebo do komentátorského kresla, bolo veľmi náročné a prinieslo mi to aj veľa nervozity. Vôbec by som netvrdila, že je to brnkačka, aj keď v podstate rozprávam iba o veciach, v ktorých som celý život doma. Mojím cieľom je dať divákom vnútorný pohľad lyžiara, a to už či na prípravu, mentálne nastavenie pred štartom, techniku alebo iné zaujímavosti. Je to náročné, a preto sa snažím zodpovedne pripravovať na každý jeden prenos, nech je to z mojej strany čo najlepší výsledok.“