Pozrite sa, aké mal pád Vlhovej následky, v GALÉRII

V sobotu večer sa Vlhová vrátila z majstrovstiev sveta v Cortine d‘Ampezzo a pár dní pred odletom na zjazdy a Super-G vo Val di Fassa využila na tréning v Jasnej, kde ju začiatkom marca čaká obrovský slalom a klasický slalom. Tréningy však poznačil pád a zranenie, ktoré ju poslali do nemocnice.

„Petra spadla, má rozbitú peru, trošku jej tiekla krv aj z nosa,“ povedal Petrin brat Boris pre Sportnet, o zranení prehovorila aj samotná lyžiarka.

„Spadla som na vnútornú lyžu. To bolo ešte v pohode, ale potom som sa šúchala do ďalšej brány. Dala som si pred seba ruky a ako som vrazila do brány, rukami som si narazila do zubov a do tváre. Bolo tam trošku krvi, musela som utekať k môjmu zubárovi, lebo som mala zuby v trochu inej pozícii. Našťastie sú celé,“ opísala situáciu Vlhová, ktorá musela ďalšie tréningy absolvovať s chráničom na zuboch.

Ďalšie tréningy v Jasnej absolvovala líderka celkového poradia Svetového pohára cez bolesť. „Bolí ma nos, bolia ma ústa, bolia ma zuby. Nie je to však niečo, čo by ma obmedzovalo a s čím by sa nedalo lyžovať,“ dodala Vlhová.