„Určite som sa chcela po včerajšku umiestniť lepšie a byť rýchlejšia. Na to, že som šla túto sezónu iba druhý zjazd, je ale 11. miesto v poriadku. Takže tá spokojnosť na jednej strane je, ale na druhej som nešla ako včera, mala som s tým problém," priznala Vlhová v rozhovore pre RTVS.

Najväčšií problém prišiel v treťom medzičase: „Cítila som, že dovtedy to nebolo až také zlé, ale od druhého traverzu v tej spodnej časti som nešla v správnej línii a to bol najväčší problém. Tam sa tie stotinky bohužiaľ naberajú, až z toho bola v cieli sekunda," podotkla smutne 24-ročná pýcha Slovenska.

Trať bola o čosi ťažšia ako v piatok. „Už sa to viac rozbíja, hlavne v travezoch, kde križujeme trať. Je tam veľmi veľa hrbov, je tam ťažké udržať lyže paralelne a ešte sa do toho koncetrovať, čo robiť ďalej. Svetlo bolo celkom fajn," priblížila Petra a jedným dychom dodala: „Musím to potrénovať a dostať sa do toho. Určite sa budem zlepšovať, len potrebujem tréning." 

Zajtra ju čaká ďalšia výzva: „Teším sa, bude to viac ku obráku, uvidíme ako to postavia. Nemáme tréning vopred, ideme hneď naostro, takže bude dôležité si urobiť dobrú prehliadku a ísť tak ako v Zauchensee naplno. Dám do toho maximum. Zajtra posledný deň a potom si trocha oddýchnem," dodala s úsmevom Vlhová.