Ako hodnotíte dnešné preteky?

Samozrejme, nie je to to, na čo sme sa tešili a čo som od seba očakávala. Dnes som musela dosť bojovať s vetrom na strelnici a nepodarilo sa mi to podľa predstáv. Tri pokazené rany na šprinte nie sú najlepší výkon, na medailu bolo treba maximálne jednu. Bežecky to však nebol zlý výkon. Netreba z toho robiť tragédiu, ideme ďalej. Sú ďalšie preteky a to znamená ďalšiu šancu. Som nastavená tak, že dnešok treba predýchať, spraviť analýzu a uvidíme.

Kuzminovej nádeje na historický úspech pochovali obrovské chyby. Nasti nečakane vypálila rybník iná Slovenka!

Čo sa stalo po prvom chybnom výstrele? Zdalo sa, že ste si niečo naprávali na puške.

Prvý výstrel mi ukázal, že môj spôsob zameriavania rán vo vetre nefungoval, bolo treba „cvakať“. Ďalšie rany padli, no poslednú v ležke som trafila hranu terča. To rozhodlo.

Anastasia Kuzminová.
Anastasia Kuzminová.
Zdroj: TASR

Pred druhou steľbou ste si uvedomovali, že musí byť čistá, ak chcete mať nádej na medailu?

Samozrejme, ale snažila som sa nerozmýšľať nad výsledkom. Rozmýšľala som nad tým, ako mám postupovať. Videli ste, že som strieľala pomaličky, snažila som sa každú jednu ranu dokonale vystreliť. Posledná mi však nepadla, nevedela som si poradiť s tepmi. Srdce som mala príliš rozbúchané a nevedela som ho ustáliť, aby som zamerala terč poriadne.

Slová, ktoré Slováci nechceli počuť. Šéf nášho biatlonu o Kuzminovej: TOTO jej v Pjongčangu naháňa strach

Dosť fúkalo.Čo spraví s pretekmi vietor na strelnici, ale aj na trati?

Aj na trati bol vietor veľmi silný, bránil prirodzenému pohybu vpred. V niektorých častiach trate vás akoby zastavilo. Bolo s ním treba bojovať nielen na strelnici, ale aj na zvyšku trate.

Pred stíhacími pretekmi strácate na víťazku 53,9 sekundy, je to riešiteľná pozícia?

Všetko sa dá. Stíhacie preteky sú o tom, že pokiaľ športovec vládze bežať a zadarí sa mu na streľnici, má nádej. Dnes vám k tomu už viac neviem povedať.

Pozrite si Kuzminovej preteky na 7,5 kilometra v GALÉRII TU.