„Myslím si, že v Rusku by som nedokázala siahnuť na medailu. Po narodení dieťaťa som nemala miesto v prvom tíme. Necítila som žiadnu podporu. Šesť mesiacov som hľadala pomoc, ale nenašla som ju, preto som sa rozhodla reprezentovať inú krajinu,“ zopakovala už niekoľkokrát Kuzminová.

FOTO Slovenský biatlonový výbuch: Fialková sa psychicky zrútila, potupa pre Kuzminovú

Zdá sa, že Rodáčka z Ťumene nakoniec dobre urobila, že opustila svoju rodnú krajinu. Za desať rokov pod slovenskou vlajkou získala zlato na troch olympiádach, čo sa doposiaľ nepodarilo žiadnej biatlonistke. Navždy tak zapísala meno do histórie olympizmu. Slovensko sa vytešuje zo supebiatlonistky a Rusko nadáva.

„Tí, ktorí nechali odísť Kuzminovú, by mali byt potrestaní ako zločinci,“ napísal po sobotňajšom zlate Nasti novinár Dmitrij Simonov. Tento výrok ihneď obletel biatlonový svet. Jedni s ním súhlasia a druhí si pri jeho slovách ťukajú po čele.

VIDEO Reakcia Fialkovej na zbabranú streľbu: V cieli sa zmohla len na plač a pár slov!

Kuzminová však po narodení syna Jeliseja nebojovala len o svoju kariéru, ale aj o svoju rodinu. „Manželstvo a dieťa prišlo pre Kuzminovú v mladom veku. Po narodení syna čelila veľkej výzve. Ak by zostala reprezentovať Rusko, tak by bola donútená nechať syna u starých rodičov a musela by makať bez záruky na úspech,“ napísala ruská redaktorka Natalia Maryanchiková pre sport-express.ru.

Prvý rozhovor Kuzminovej po zlatej medaile v Pjongčangu:

Voľba byť bližšie k synčekovi nebola jedinou, ktorá nakopla Kuzmonovú pri zmene krajiny. „Slovensko dalo Nasti to, čo potrebovala – individuálne tréningy v komfortnom režime a isté miesto v pretekoch Svetového pohára,“ doplnila Maryanchiková a dodala: „V Rusku je silná konkurencia. Rovnako by dopadla Kuzminová v Nemecku, Nórsku alebo Francúzsku. Kuzminová potrebuje malý tím, v ktorom môže diktovať podmienky a našlo ho.“ Už šesťnásobnú olympijskú medailistku Rusi prirovnávajú k doktorovi, ktorého nezobrali kvôli slabým výkonom a skúsenostiam a on odišiel a vrátil sa ako najlepší na svete.

KATASTROFA! Takúto hanbu nečakal žiadny Slovák: Kuzminovú a spol diskvalifikovali!

Kuzminovej sa po trénerskej stránke venuje jej manžel Daniel a má aj vlastných servismanov. Pri slovenskej konkurencii v akejkoľvek forme je najlepšia. V Rusku majú elitné biatlonistky rovnakého trénera a celý tím. Možno aj práve preto Nastin brat Anton, ktorý určite neoplýva menším talentom ako jeho sestra, to zatiaľ nedotiahol na zlatú olympijskú medailu ani pravidelného víťaza pretekov svetového pohára . Ten sa však rozhodol reprezentovať najväčšiu krajinu sveta a dopadol tak, že ho tento rok Medzinárodný olympijský výbor ani nepustil na olympiádu.

ŠOK! Najväčší škandál olympiády: Bude sa opakovať zápas Slovenska so Slovinskom?

FOTO Slovenská polícia si podala Kuzminovej úspechy: TOTO myslia vážne?

Trapas na celý život. Lobotkov sen, vulgárne florbalistky či hrozný moderátor RTVS: NAJväčšie katastrofy pred kamerami

Kuzminová po šiestej olympijskej medaile pre Slovensko šokuje: Nikdy nebudem Slovenka!