Zlatý dážď pod reflektormi, tak niektorí nazvali preteky vo Flachau. Ani USA, Švédsko či dokonca Rusko nedokázalo vyčleniť na odmeny pre pretekárky ako organizátori vo Flachau. Kým na všetkých pretekoch rozdajú na prize money pre lyžiarky na minime povolenom FIS teda 111-tisíc eur, tak v rodisku legendárneho Hermanna Maiera predbiehajú ostatné podujatia o viac ako polovicu. Tridsať najlepších si tento rok rozdelilo 175-tisíc eur. Za prvé miesto 71-tisíc eur, druhé 35-tisíc a tretie 19,5-tisíc eur. Je to rekordná suma, akú si kedy odniesla lyžiarka z pretekov svetového pohára. Dokonca to mala byť najvyššia prémia sezóny. Tomu však zabránili organizátori mužských pretekov v Kitzbuheli. Víťaz zjazdu i slalomu si prilepšia o stotisíc eur.

Minulý rok sa z tučnej prémie tešila Petra Vlhová. Odhodlanie zvíťaziť jej po fantastickom triumfe v Záhrebe nechýbalo ani v utorok. „Vždy sa do Flachau rada vraciam. Po minuloročnom triumfe to bolo špeciálne. Mám tu z toho dobré pocity,“ povedala Slovenka pred pretekmi. Aj ona sama dobre vie, že sa bojuje nielen o víťazstvo, ale aj vysoké prémie.

Napriek tomu zostáva nohami pevne na zemi. Proti nej totiž stojí trojnásobná víťazka slalomu vo Flachau Mikaela Shiffrinová. Po špionážnej kauze Petrinho trénera a debakli v Záhrebe má Američanka hneď niekoľko dôvodov na pomstu. Stávkové kancelárie sa prikláňajú na stranu Američanky, ale víťazku si nedokázala tipnúť ani bývalá lyžiarka a dnes televízna expertka Veronika Velez Zuzulová: „Posledný slalom vyhrala Petra, ale budú to veľmi zaujímavé preteky, ale neodvážim sa tipovať.“ Nočný slalom začína o 18:00. Druhé kolo je na programe o 20:45. Vlhová vyštartuje na trať ako druhá v poradí. Preteky sa skončili po uzávierke tohto vydania.