Už pred vyše týždňom Vlhovej tréner Livio Magoni vyhlásil, že Vlhová je často v znevýhodnenej pozícii oproti jej súperkám. „Veľké tímy sa snažia zariadiť si to a dostať nás tým do zložitej situácie. Videl som, že trénovali tu na pretekovom kopci tri dni. My sme nemohli. Nemáme za sebou silný lyžiarsky národný zväz. Všetko je iba na mojich kontaktoch,“ opísal situáciu pred slalomom vo Flachau Magoni pre RTVS.

Teraz sa Vlhová s tímom musí vyrovnať s ďalšou prekážkou. Magoni sa pre svoju zverenkyňu snažil vybaviť rovnaké podmienky, aké majú elitné lyžiarske tímy, ktoré majú možnosť si pred utorkovým obrovským slalomom v talianskom Kronplatze vyskúšať trať. Magoni so žiadosťou u FIS nepochodil.

„Požiadal som FIS, či by sme aj my mohli trénovať pred pretekmi v Kronplatze a Cortine d‘Ampezzo tak, ako majú túto možnosť tímy zo Švajčiarska, USA, Francúzska či Slovinska. Dostal som negatívnu odpoveď. Začíname teda v Selvine, nevzdávame sa,“ vyhlásil Magoni pre neveitalia.it.

Vlhovú čakajú od piatka do nedele vo švajčiarskej Crans Montante tri preteky – dva zjazdy a jeden superobrovský slalom. Po dni voľna v pondelok pokračuje v utorok obrovským slalomom v Kronplatze.

„Morálka v tíme je vysoká, rovnako aj tá Petrina. Musíme len tvrdo pracovať. Hneď ako dorazíme do Crans Montana, sa zameriame nielen na tréning zjazdu, ale aj na prvky obrovského slalomu,“ dodal Magoni.