FOTO z víťazných pretekov Vlhovej v Lechu si pozrite TU

Petra Vlhová bola po náročný pretekoch úplne vyčerpaná a priznala, že paralelný obrovský slalom stále nepatrí medzi jej obľúbené disciplíny: "Som rada, že sa to divákom páči, ale moja obľúbená disciplína to nie je. Je to veľmi náročné, som zničená. Trvá to hodinu a pol a celý čas musím byť koncentrovaná na každú jednu jazdu, pretože stačí jedno zaváhanie a je koniec," povedala slovenská lyžiarka pre RTVS.

Petra strávila na svahu prakticky celý deň. Po úspešnej rannej kvalifikácii predviedla fenomenálne výkony aj vo večernom finále, v ktorom šla do každého jedného súboja s niekoľkom stotinovým mankom: "Uvedomovala som si, že druhá jazda je v modrej dráhe, ktorá je rýchlejšia, čo som videla už v kvalifikácii. Samozrejme, sústredila som sa hlavne na to, aby som ja dala do toho všetko, aby som šla správne technicky, bolo dôležité ísť krok za krokom a som šťastná, že som vyhrala," komentovala svoje úspešné ťaženie vo finálových jazdách.

Paralelný obrovský slalom sa vyznačuje priamym súbojom dvoch lyžiarok na trati. Veronika Velez Zuzulová, ktorá preteky pre RTVS spolukomentovala, povedala, že je dobré, ak si svoju súperku nevšímaš. Ako si s tým poradila Petra? "Samozrejme, že si svoje súperky všímam, ak sú predo mnou, no v prvom rade som sa sústredila na seba, aby som bola čo najrýchlejšie v cieli," vyhlásila Vlhová po víťazných pretekoch.

Vlhová sa postarala o to, že sme po ženských slalomových pretekoch počuli slovenskú hymnu už tretíkrát v priebehu šiestich dní, ako to sama vníma? "Je to pozitívne. Máme to zatiaľ dobre rozbehnuté, ale nepozerám sa veľmi dopredu. Teším sa, že si trošku oddýchnem a ideme ďalej." dodala na záver slovenská lyžiarka.