„Príprava začala v stredu prvým dňom na snehu. Už nabieham na ďalšiu sezónu,“ priznala Petra, ktorá si v posledných dňoch užila voľno a dodala: „Keby som chcela, tak mám voľno aj dva mesiace. Nemôžem si to dovoliť, lebo nie je na to priestor. Možno by sa zišiel ďalší mesiac, ale musím sa už pripravovať.“ Momentálne sa pripravuje v Jasnej, kde sú mimoriadne dobré podmienky. I keď začala tréning zľahka, tak je pre ňu hlavné, že zostala na lyžiach.

Zrelaxovať po sezóne sa snažila, ale úplne jej to nešlo. „Ja ťažké celkom vypnúť, lebo sú okolnosti, ktoré teraz rieši, ale oddýchla som si a som späť,“ povedala. V štádiu riešenia je hlavne zostavenie jej realizačného tímu. Po odchode Livia Magoniho a Pierluigiho Parraviciniho zostal slovenský lyžiarsky klenot bez trénera, respektíve servismana. „Trénerská otázka sa stále rieši a dozviete sa v pravý čas, ako sme sa rozhodli,“ uzavrela túto tému Vlhová na tlačovej konferencie VŠC Dukla.

V najbližších mesiacoch ju čaká testovanie lyži, ale už nepočíta s tak nabitým programom ako pred minulou sezónou. Nemá naplánovaný ani prvý výjazd do zahraničia za snehom. Vrcholom sezóny ba mala byť zimná olympiáda v Pekingu. Čína je aj pre Petru veľkou neznámou. „Kopec by bolo dobre si vyskúšať, keď ho vyskúšam, tak ho vyskúšam a keď nie, tak to vôbec neriešim,“ uzavrela Vlhová.