Kranjska Gora na poslednú chvíľu nahradila Maribor, keďže v druhom najväčšom meste Slovinska nepanuje ideálne zimné počasie a pocítila to aj zjazdovka. „Človek je celý čas nastavený, že sa pôjde do Mariboru a potom to preložia. Brala som to ako zmenu, ale v hlave je to ťažšie sa nastaviť. Kopec sa mi však páči, ale je náročnejší ako v Maribore. Mne to maximálne vyhovuje.“ Petru čaká teraz aj náročná úloha. Rýchlo sa preorientovať z kĺzavých disciplín na technické. „Je to ťažké. Ide o to, ako dlho sa jazdec venuje rýchlostným disciplínam. Možno po dvoch mesiacoch by som stratila cit na slalom, ale s tým nemám problém, keďže som rýchlostné disciplíny jazdila krátko,“ zamyslela sa majsterka svet v obrovskom slalome.

Na svahu v Podkoreni má byť cez víkend vysoko nad nulou a vo vzduchu cítiť jar. Napriek tomu je zjazdovka výborne pripravená. „Trať je ľadová. Zostala som z toho prekvapená, lebo som čakala, že to bude mäkšie,“ povedal po piatkovom tréningu Petra Vlhová. V sobotňajšom „obráku“ a hlavne v nedeľu v slalome bude najväčšou favoritkou. Mikaela Shiffrinová po smrti otca nepricestovala ani do Slovinska. „Všimla som si, že nebola na štarte tréningov. Neriešim to, či príde alebo nepríde. Sústredím sa len na seba, ale v slalome budem favoritkou,“ priznala si Vlhová.

Na Kranjsku Goru si Vlhová spolu s tímom pripravili novinku a zariskujú s novým materiálom. „Testovali sme nové lyže a na 60% pôjdem na nich. Je to všetko otvorené a rozhodneme sa až v deň pretekov. Sú stabilnejšie a rýchlejšie, ale závisí odomňa, ako ich budem ovládať. Na rozjazdení sa mi išlo na nich dobre.“