Na jeho čele suverénne figuruje Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá však po tohtotýždňovom úmrtí svojho otca prerušila sezónu a zatiaľ je isté iba to, že vynechá preteky v nemeckom stredisku. Shiffrinová má na konte 1225 bodov, druhá je Talianka Federica Brignoneová (955), ktorá vyhrala super-G v Roze Chutor, Vlhová na tretej priečke zaostáva za líderkou o 395 bodov.

 

Slovenská lyžiarka zavítala po dvoch šiestych a jedenástej priečke v rýchlostných disciplínach v ruskom Bansku nakrátko domov. "Snažila som sa užiť si moju posteľ, môj domov, konečne aj slovenské jedlo. Štyri dni doma, bolo to trošku kratšie, ale bola som vďačná aj za to. Určite mi to pomohlo, nabrala som viac síl z psychickej stránky, oddýchla som si a som pripravená na všetko. Očakávania po Bansku sú vyššie, ako boli predtým. Som tu prvýkrát, verím, že zjazd nebude až taký ťažký," prezradila Petra.

Petra Vlhová je zatiaľ v celkovom poradí svetového pohára tretia.
Petra Vlhová je zatiaľ v celkovom poradí svetového pohára tretia.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Pred víkendom sa otestovala 34. najlepším časom v piatkovom tréningu zjazdu, od najrýchlejšej Švajčiarky Corinne Suterovej ju delilo 3,41 sekundy. Predstaví sa v sobotnom zjazde i nedeľnom super-G. Takisto v piatok došlo ku zmene v ženskom kalendári, slovinskí organizátori museli pre nepriaznivé podmienky premiestniť svoje podujatie z Mariboru do Kranjskej Gory.