Základ víťazstva postavila Petra už v prvom kole, v ktorom nadelila Shiffrinovej 0,6 sekundy. Do druhého išla Vlhová s menšími obavami, keďže trať staval Shiffrinovej tréner Mike Day. Petra to v druhom kole aj pocítila. "Postavil presne to, čo nemám rada. Neviem, či to postavil úmyselne, ale postavil prechodovú bránku, na ktorej som vypadla pred dvomi rokmi, takže som sa musela veľmi koncentrovať, pretože mi toto vôbec nevyhovuje, ale nakoniec som to zvládla. Chcela som im ukázať, že som silná, aj keď mi postavia niečo, čo nemám rada," hovorila po pretekoch Petra.

Nakoniec jej druhá jazda boli nervy do posledných metrov. Švédka Svennová Larssonová zajazdila na hraniciach svojich možností. O čom svedčí aj fakt, že odsunula Shiffrinovú na tretie miesto. Petra mala na ňu po prvej jazde náskok 77 stotín, ale v súčte dvoch jázd jej zostalo len desať.  Ale na to sa história  pýtať nebude.

Petru už cez víkend čaká paralelný slalom a obrák v talianskom Sestriere. Napriek nabitému programu sa nájde čas na oslavu. "Určite bude oslava, i keď ja nebudem veľmi oslavovať, ale moji najbližší budú. Bude ťažké zaspať, lebo mám veľmi veľa emócii v sebe a je už aj dosť hodín, takže kým to opadne, tak neviem, kedy pôjdem spať, ale určite si to budem chcieť vychutnať s mojimi najbližšími," vyhlásila už dvojnásobná víťazka slalomu vo Flachau.

Vyhrať v rodisku Hermanna Maiera je pre lyžiarky ako vyhrať tenisový US Open. Aj tu sú totiž najvyššie prize money a Vlhová si tento rok odnesie rekordných 71-tisíc eur pred zdanením. Rozhadzovať sa ich nechystá. "Nie som ten typ, ktorý by sa za víťazstvo odmenil. Toto vôbec neriešim. Skôr sa odmením nezdravým jedlom," prezradila Petra. Keďže si stráži jedálniček, tak každý prehrešok voči nemu starostlivo zvažuje. "Už ráno pred pretekmi som si vybrala vyprážaný rezeň a veľmi sa naň teším."

Rozhovor s Petrou Vlhovou po víťazstve si pozrite vo VIDEU: