Od definitívneho potvrdenia zisku malých glóbusov za sezónne prvenstvá v slalome a paralelných disciplínach uplynulo už 5 dní. Petra sa na Slovensko zo švédskeho Aare vrátila v piatok. Pre prísne opatrenia ihneď zamierila do domácej 14-dňovej karantény. Z nej poslala všetkým fanúšikom emotívny odkaz. 

„Snívala som o tom od malička. Bola to veľmi zaujímavá sezóna plná emócií, sklamaní, bezmocnosti, ale na konci všetkého je to sezóna snov. Som nesmierne šťastná a vďačná za všetko, čo som v tejto sezóne prežila. Chcem sa v prvom rade poďakovať môjmu skvelému tímu, ktorý vždy všetko robil, aby sme raz získali glóbus a boli najlepší. Ďalej mojim rodičom a sponzorom, ktorí mi veria a podporujú ma, aby som mohla robiť to, čo ma baví. A hlavne môjmu Miškovi, ktorý je so mnou v dobrom aj zlom a robí všetko pre to, aby som bola najlepšia a najšťastnejšia žena na svete,“vyznala sa rodáčka z Liptovského Mikuláša.

V súčasnom období, keď spoločnosťou otriasa smrteľný koronavírus, adresovala úspešná športovkyňa slová aj „bežným“ ľuďom. „Je pred nami všetkými veľmi ťažké obdobie. Verím, že ak sa všetci spojíme a budeme disciplinovaní, tolerantní a nebudeme sebeckí, tak zvládneme všetko. Snažte sa zastaviť a užívať si doma svojich blízkych, pretože to je najviac čo môže byť.“