„Odmeňovaní boli len prví šiesti najúspešnejší v individuálnych disciplínach a prvé tri družstvá v tímovej súťaži. Rozpočet na každú disciplínu je mierne nad 100-tisíc eur,“ vysvetlili nám organizátori šampionátu. Ak sumu rozdelíme, tak to vychádza približne takto: Zlato má hodnotu 42-tisíc, striebro 26-tisíc a bronz necelých 16-tisíc eur. Posledný alebo posledná odmenená na šiestom mieste si odnesie 4200 eur.

Oproti niektorým iným športom je to však almužna. „Odmeny na majstrovstvách sveta v lyžovaní sa nemenia od roku 2011,“ sme sa dozvedeli a dokonca sú rovnako odmeňované rovnako vysoko ako rádové preteky vo svetovom pohári.

Švédsko však nie je lacná krajina a k tomu má aj finančne náročný daňový systém. Najmajetnejší a často aj športovci musia odvádzať až 60-percentnú daň z príjmu. Pokojne sa tak mohlo stať, že si Petra odnesie domov ani nie polovicu sumy. „Keďže nie je Švédka, tak sa na ňu spomínaná 60-percentná daň nevzťahuje. Zaplatí však jednorázovú daň z výhry. Tá sa pohybuje od 20 do 30%,“ prezradil nám bývalý hokejista žijúci vo Švédsku Róbert Döme.

Koľko zarobila Vlhová na MS si pozrite TU!

Mohlo by vás zaujímať:

EXKLUZÍVNE Nevesta zo športovej svadby roka prehovorila: Takto sme sa bavili s Djokovičom!

FOTO Keď sa vypli kamery vtedy to prišlo: Vlhová na šampionáte v Are v nečakaných problémoch!

FOTO zo zákulisia. Lyžiarky zaskočila jediná osoba: Vlhová nechápala, Shiffrinová sa rozplakala