Ako hodnotíte posledné preteky sezóny?

Výborne, lebo som si potvrdila druhú priečku v obrovskom slalome, takže sa veľmi teším. Nebolo to jednoduché, pretože v prvom kole som robila chyby. Pred druhým kolom som nebola z toho v najlepšej pohode. V druhom kole som mohla ísť lepšie hlavne strmú časť, ale vzhľadom na prvé kolo som spokojná. Je z toho tretie miesto a celkovo druhé, tak som šťastná.

Išlo sa Vám ťažšie v obrovskom slalome ako v sobotňajšom slalome, v ktorom už o nič nešlo?

Nešlo sa mi ťažšie, ale musela som sa viac koncentrovať na svoj výkon a dať do toho všetko, aby ma nič nerozladilo. Z tohto pohľadu to bolo ťažšie a nakoniec som to zvládla. Aká bola pre vás práve skončená sezóna? Sezóna bola skvelá. Znova som sa niečo naučila. V slalome som mala len jedno piate miesto a stále som bola na pódium. Aj keď možno s niektorými jazdami som nebola spokojná, ale bolo to úžasné. V obrovskom slalome som začala možno trochu neskôr víťaziť, ale všetko má svoj čas. Cítim sa v ňom výborne, i keď sú tam chyby, ktoré musíme doladiť. Budeme pokračovať s tým, čo sme robili minulé leto. Možno niečo pridáme a budeme makať na tom, aby sme prekonali túto sezónu. 

Čím to je, že ste sa v obrovskom slalome nakoniec našli?

Neviem, čím to je. Začala som sa v ňom cítiť lepšie - tak ako na tréningu, tak aj v pretekoch. Bola som v pohode a mohla som podávať výkony. Zmenili sme lyže, čo bol prvý dôvod víťazstiev a veľkých výkonov. Aj dnes som sa cítila sebaisto, verím si…. Možno si niekto povie, že to ide ľahko, ale stále musím bojovať. Cítim sa však v psychickej pohode, všetko je v poriadku, mám skvelý tím a fungujeme na 120%, potom prichádzajú aj výsledky.

Pomohol aj mentálny kouč?

Áno, určite pomohol a spolupráca bude pokračovať.

Peťa obsadila v posledných pretekoch sezóny tretie miesto.
Peťa obsadila v posledných pretekoch sezóny tretie miesto.
Zdroj: Michal Smrčok

Bola to vaša najťažšia sezóna?

Ťažko je povedať, či bola ťažká alebo nie. Každá sezóna je niečim ťažká a niečim ľahká. Mám nové skúsenosti, no možno bola o niečo ľahšia ako tá predtým. Každá sezóna má niečo pre a proti.

Ktoré umiestnenie by ste dali po sezóne na najvyššie miesto spomedzi všetkých v tejto sezóne?

Ak by som to mala takto hodnotiť, tak určite by som dala vysoko prvé víťazstvo v obrovskom slalome v Semmeringu a víťazstvo v slalome vo Flachau. To boli pre mňa špeciálne momenty. Po nich som vždy túžila, boli pri tom veľké emócie, ale každé pódium je špeciálne. Aj majsterka sveta v obrovskom slalome v Are je niečo neskutočné. Čiže tieto tri sú pre mňa „naj naj“ A potom, samozrejme, aj to že som druhá najlepšia na svete v celkovom hodnotení.

Ako vnímate tú mániu okolo vás?

Snažím sa s tým vysporiadať. Mám však pocit, že je to každým dňom viac a viac, ale ja sa z toho teším, lebo mám skvelých fanúšikov a tú podporu cítim. Niekedy je to však ťažšie, ale je to tak, ako to je. Nezamýšľam sa nad tým, či to môže byť inak.

Čo vás čaká v najbližších dňoch?

Zajtra ideme domov a v utorok cestujem na testovanie lyží do Talianska. Potom sa vraciam domov vybavovať sponzorské povinnosti, potom opäť testovanie, potom opäť povinnosti a potom si konečne oddýchnem. Kam plánujete ísť dovolenkovať? Áno, mám v pláne ísť na dovolenku, ale všetko to budem riešiť až teraz. Nemala som na to čas, chcela som sa plne koncentrovať na preteky. Určite však potrebujem oddych, lebo sezóna bola dlhá a náročná. Som trochu vyčerpaná po psychickej aj fyzickej stránke. potrebujem oddych.

Vlhová je druhou ženou celkového poradia Svetového pohára.
Vlhová je druhou ženou celkového poradia Svetového pohára.
Zdroj: gettyimages

Čo vám bude chýbať z kolotoča svetového pohára?

Určite pretekanie, to je niečo špeciálne. Tá naša sezóna je tak akurát od októbra po marec. Potom vydýchneme a opäť začneme na sebe pracovať. Teraz som rada, že je koniec, ale, samozrejme, mi to bude chýbať. Potrebujem však oddýchnuť a zregenerovať. V septembri začnem byť opäť taká nedočkavá pretekov.

Vysadnete v lete opäť na motorku alebo do lode?

Už sa neviem dočkať mojej motorky a loďky, ktorá ma čaká doma, no musím počkať na teplejšie počasie.

Budete opäť aj pretekať na motorke?

To neviem povedať, musím si dať na seba teraz väčší pozor. Všetko to však budem riešiť spontánne.