ŠOK pre fanúšikov. Vlhovej nádeje na medailu sa rozplynuli už po 1. kole: Toto nečakal žiadny Slovák!

"V prvom rade som sklamaná sama zo seba, že som nepodala môj výkon a nepredviedla jazdy, na ktoré mám. Máme len jednu šancu na olympiáde a o tom to je. Máme taký šport. Snažím sa vziať si niečo pozitívne z toho. Nechytila som sa na začiatku najmä v 1. kole. Od prvých oblúkov som nenašla rytmus, ktorý mám, keď normálne jazdím. Človek je frustrovaný z toho, že dostane dve a pol sekundy namiesto pár stotín. Je potom ťažké nájsť motiváciu a podať dobrý výkon. Napriek tomu som sa snažila dať do toho sto percent, ale aj tak som nejazdila v druhom kole tak, ako viem," zhodnotila Petra Vlhová.

Na svojom facebooku dodala: "Napriek vynikajúcim podmienkam, ktoré mi môj tím vytvoril v príprave som nedokázala podať výkon, ktorý by ma mohol uspokojiť a získať vytúženú olympijskú medailu pre všetkých tých, ktorí stoja vždy na mojej strane.
Nieje hanba priznať, že zatiaľ ešte nevieme vyhrávať medaily na požiadanie. Kuzminovú máme v našom olympijskom tíme len jednu. Musím sa ešte veľa učiť, ale určite budem na tom tvrdo pracovať, aby som všetkých na ďalšej olympiáde potešila viac."

Petra Vlhová bola po výbuchu poriadne frustrovaná: Kuzminovú máme na Slovensku len jednu
Zdroj: archív

"Vedela som, že nejdem na olympiádu pripravená tak dobre ako moje súperky. Môj výsledok je taký, aký je. Z toho, čo som mala natrénované, som podala maximum. Druhá jazda? Boli tam pasáže, keď som išla lepšie, niečo som chcela dosiahnuť, ale bola som limitovaná svojimi momentálnymi schopnosťami. Nedávno v Lenzerheide som jazdila na 80 percent, teraz to bolo to isté a v týchto podmienkach možno ešte menej. V prvej časti na strmáku to bolo veľmi ťažké. V Lenzerheide boli len prvé brány strmé, potom to bolo miernejšie. Napriek tomu som šla naplno, koleno som nešetrila. Nebol na to dôvod. Viac sa už momentálne nedalo. Či tých päť mesiacov, čo som sa pripravovala, stálo za to? Áno, lebo som si dokázala, že keď niečo chcem, tak to dokážem. Som rada, že to mám za sebou a konečne si môžem vydýchnuť a začať trochu žiť, lebo to bolo ťažkých päť mesiacov. Som hrdá, že som tu mohla súťažiť, keďže v septembri mi nikto neveril, že to dokážem,“ povedala sedemnásta Veronika Velez-Zuzulová.