Švajčiar dostal ponuku trénovať našu lyžiarku ešte predtým, ako Vlhovci oslovili Livia Magoniho. „Áno, pred piatimi rokmi som mal možnosť trénovať Petru, vtedy však nebol správny čas pre obe strany. Zo strany tímu Petry Vlhovej išlo hlavne o organizačnú a finančnú stránku, z mojej strany zase o rodinné dôvody, keďže som mal doma malé deti a chcel som byť rodine nablízku,“ cituje Piniho taliansky neveitalia.it.

Otec Petry Vlhovej Igor v rozhovore pre sportnet.sk priznal, že Pini si pred piatimi rokmi pýtal trojnásobne viac ako Magoni, ktorého taktiež mali problém finančne utiahnuť. Teraz je situácia iná, a to nielen kvôli tomu, že Vlhová je najlepšou lyžiarkou sveta. „Je zaujímavé, že nás Mauro teraz oslovil ako prvý. Povedal, že chce trénovať Petru a chce menej peňazí, ako požadoval pred piatimi rokmi,“ tvrdí Igor Vlha.

Zdá sa, že teraz nastal pravý čas, aby nadviazal spoluprácu s najlepšou lyžiarkou sveta v poslednej sezóne. „Petra má charakterové vlastnosti, vďaka ktorým je jednou z najlepších lyžiarok na svete, ak nie najlepšou,“ tvrdí.

Pini bol dva roky mimo súťažného lyžovania, venoval sa – okrem iného – práci televízneho experta. „Oheň bol vo mne vždy. Je to špecifické povolanie, musí vo vašom vnútri horieť plameň. Zažil som veľké emócie počas dvoch olympiád, vďaka tomu vo mne oheň opäť zahorel. Stále ho mám a nebojím sa, že by som ho mal stratiť,“ tvrdí švajčiarsky tréner.

Magoni v kontroverznom rozhovore pre Corriere della Sera okomentoval Vlhovú, že sa už nemôže zlepšovať, práve naopak, skôr sa môže stať, že sa bude zhoršovať. Pre trénera, ktorý k Vlhovej príde po Magonim, bude práca po zisku veľkého krištáľového glóbusu extrémne náročná. Pini však nemá strach. „Riziko je súčasťou práce. Je to otázka energie a pocitu, že to zvládnete.“

Švajčiar má s olympijskou sezónou skúsenosti. V januári 2014 prišiel do tímu Tiny Mazeovej, ktorá vo februári v Soči získala dve zlaté medaily. „Dohodli sme sa s Petriným tímom zatiaľ na jednoročnej spolupráci s možnosťou následného predĺženia, tak som to robil zakaždým v trénerskej kariére. Zámerom je však sústrediť sa na olympijský cyklus. Hry v Pekingu sú pre mňa veľkým stimulom. Viem, čo nás čaká na olympiáde,“ dodal Mauro Pini.