Nepriaznivé počasie prinútilo v nedeľu organizátorov ZOH v Pjongčangu urobiť prvý škrt v plánovanom harmonograme súťaží. Pre silný vietor v stredisku Čongson museli odložiť mužský zjazd. Kráľovská alpská disciplína sa pôjde až vo štvrtok. Na štart pretekov sa mali postaviť aj Slováci. Bratia Adama a Andreas Žampovci i Matej Falat si tak na štart pod piatimi kruhmi v Južnej Kórei musia počkať.

VIDEO Slovenský športovec sa skoro dokaličil. Letel ako Harry Potter, v cieli to úplne zabil

„Pre silný vietor a nepriaznivú predpoveď na dnešný deň sa jury spolu s organizačným výborom hier rozhodli odložiť mužský zjazd na iný termín,“ informovali kompetentní v nedeľu ráno miestneho času v oficiálnom stanovisku. Zjazd mužov mal odštartovať o 11.00 miestneho času (3.00 SEČ), už od rána ale nepremávala lanovka a zjazdovka bola kompletne uzavretá. Približne tri hodiny pred štartom napokon preteky definitívne odložili, keďže vietor dosahoval rýchlosť až 72 km/h. „Tlieskam tomuto rozhodnutiu, bolo to nevyhnutné,“ reagoval jeden z favoritov na špičkové umiestnenie Nór Kjetil Jansrud.

Veľké obrazovka oznamovala, že preteky slopestyle žien sú zrušené.
Veľké obrazovka oznamovala, že preteky slopestyle žien sú zrušené.
Zdroj: Getty Images

Ešte viac v napätej situácii je slovenská snowboardistka Klaudia Medlová, ktorá sa nedočkala olympijskej premiéry. Organizátori kvalifikáciu súťaže slopstyle úplne zrušili a všetkých 27 pretekárok vrátane 24-ročnej Slovenky nasadili priamo do finále. Ak počasie dovolí, finále sa uskutoční v pondelok od 10.00 h miestneho času, čiže 2.00 h SEČ. V dejisku súťaže fúka silný vietor a teplota sa pohybuje na úrovni -10 °C, pocitovo o desať stupňov menej.

PROGRAM olympiády na NEDEĽU: V akcii snoubordistka Medlová aj biatlonisti

„Vedeli sme, že bude fúkať a tak to aj bolo. Keby to pustili, bolo by strašne veľa pádov. Som strašne rada, že to preložili na zajtra. Bola som trochu nervózna, ale tušili sme, že sa nakoniec dnes nebude súťažiť. Mám za sebou tri úžasné dni tréningu so slnkom a bezvetrím a teraz má zasa tri dni fúkať. Zajtra ráno to však má byť o trošku lepšie," opísala situáciu Klaudia Medlová.

Ako to vyzeralo na trati, si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Zrušenie kvalifikácie však nie je tá najhoršia vec, ktorá sa môže našej reprezentantke stať. „Nakoniec budú iba dve finálové jazdy a koniec. Urobili to tak, aby vyhoveli televízii. Ak nebudú preteky zajtra, tak potom už asi vôbec," naznačila hororový scenár Medlová.

Prvé slová utrápenej Kuzminovej po zbabranej obhajobe: TOTO zničilo moje nádeje na úspech

VIDEO Kuzminovú okrem streľby zničila jedna vec: Nasťa utiekla spred kamier!

Škandál olympiády hneď v prvý deň? Známu dvojicu vyhodili z otváracieho ceremoniálu!

FOTO Nahými zábermi roztopia všetky ľady: Toto sú najsexi športovkyne olympiády, nechýba medzi nimi Slovenka!