Obsadila v ňom ôsme miesto, keď za najlepšou Viktoriou Rebensburgovou zaostala o 1,74 sekundy. Domáca pretekárka odsunula na druhé miesto Talianku Federicu Brignonenovú, ktorá stratila 61 stotín sekundy, tretia skončila Češka Ester Ledecká (+0,83). Rebensburgová slávila 19. víťazstvo v pretekoch SP, premiérové v kráľovskej alpskej disciplíne.

Vlhová absolvovala iba svoj štvrtý zjazd vo SP, tretí v tejto sezóne. Po 6. a 11. mieste v Bansku dosiahla ďalšie cenné umiestenie v disciplíne, ktorú špeciálne netrénuje. "Som celkom spokojná. Áno, mohla som ísť ešte trochu rýchlejšie, no na začiatok je to fajn. Veľmi sa teším, že som išla úplne inak ako v tréningu, v piatok som nemala svoj deň. Dnes to bolo oveľa lepšie, bola lepšia podložka, vyliali to vodou, čo mi vyhovuje," povedala slovenská reprezentantka pre RTVS.

Na náročnej zjazdovke Kandahar zajazdila prvý kritériový čas Brignonenová, ktorej parádne vyšli najmä technické pasáže v strednej časti trate. Jej výkonu sa nevedela priblížiť priebežná líderka disciplíny Corinne Suterová a ani jedna z Rakúšaniek. Prekonať ju dokázala až Rebensburgová, ktorá získala potrebný náskok v kĺzavej hornej časti a výborne si počínala aj v technicky náročných zákrutách v strede zjazdovky.

"Nebolo to také jednoduché, vôbec som nemala zo svojej jazdy skvelý pocit. No moje lyže boli neskutočné. Keď som videla v cieli, že mám náskok šiestich desatín, nemohla som tomu uveriť. Nikdy som o niečom takom nesnívala. Bolo úžasné jazdiť pred domácim publikom, pred takou skvelou atmosférou," vyznala sa Rebensburgová pre ORF.

So štartovým číslom 14 vyrazila na trať Vlhová, ktorá absolvovala svoj prvý zjazd v Ga-Pa a na jednej z najexponovanejších tratí sveta predviedla excelentný výkon. V spodnej časti od štvrtého medzičasu patrila dokonca k najlepším a zaradila sa na priebežnú šiestu pozíciu. Z ďalších pretekárok ju dokázali predbehnúť už len Ledecká a Talianka Sofia Goggiová. Vlhová zdolala celú rakúsku reprezentáciu, teda osem pretekárok veľmoci rýchlostných disciplín, z ktorých väčšina sa zjazdu venuje tréningovo v prípravom i súťažnom období. Zdolala aj ďalšie kompletné reprezentácie so silným zjazdovým zázemím na čele s USA, Kanadou či Francúzskom.

"V technickej pasáži som bola medzi najlepšími, hovorili mi však, že hore som veľa stratila. Asi je to o tréningu, že ešte ten sklz nemám v nohách, že to neviem spojiť s rýchlosťou," uviedla Vlhová. V nedeľu o 9.15 h čaká zjazdárky v nemeckom stredisku super-G.

"Budem sa snažiť zregenerovať a podať v nedeľu lepší výkon. V super-G mám po Bansku ešte vyššie ambície ako v zjazde. Ako v každých pretekoch pôjdem opäť na víťazstvo. Bude dôležité sa skoncentrovať, urobiť dobrú prehliadku trate, keďže pred super-G nie je tréning, ísť naplno a riskovať. Ak budem v top 10, budem spokojná," dodala.

Líderka SP Mikaela Shiffrinová v Ga-Pa neštartuje, po tragickej smrti otca Jeffa prerušila sezónu. Jej neúčasť využila Brignonenová, ktorá si za druhé miesto pripísala 80 bodov a v celkovej klasifikácii skresala manko na Američanku na 190 bodov. Tretia je naďalej Vlhová, ktorá si za ôsmu priečku zapísala 32 bodov, na vedúcu Shiffrinovú stráca 363 bodov. V priebežnom hodnotení zjazdu stále vedie Suterová s 317 bodmi pred Shiffrinovou (256) a Ledeckou (253), Vlhová je už 21. so ziskom 96 bodov.