Pinturault má na čele celkového poradia prestížneho seriálu pred záverečným nedeľným slalomom nedostihnuteľný náskok 107 bodov pred Švajčiarom Marcom Odermattom, ktorý bol jeho posledným súperom v boji o obe trofeje. V konečnom hodnotení disciplíny predstihol mladého Švajčiara o 51 bodov. Francúz sa v deň svojich 30. narodenín dočkal premiérového veľkého glóbusu v kariére po druhých miestach v predchádzajúcich dvoch sezónach, prvýkrát získal aj malý glóbus za obrovský slalom. V pretekoch SP slávil 34. víťazstvo.

"Veľký glóbus bol mojou veľkou ambíciou počas celej kariéry. Súťažil som v ére Marcela Hirschera, ktorý bol silnejší než ja. Často som bol druhý, ale nikdy som sa nevzdal. Teraz to prišlo a je to veľká chvíľa. V závere sezóny som mal šťastie, keď zrušili zjazd a super-G. V minulej zime mi naopak neprospelo zrušenie pretekov pre pandémiu koronavírusu, možno sa mi to tento rok vrátilo," povedal Pinturault pre portál laola1.at.
 
V sobotu sa na vedúcej pozícii suverénne usadil už po prvom kole. Ako vedúci muž celkového poradia SP a druhý v hodnotení disciplíny otvoril súťaž so štartovým číslom 1. Pre záverečnú úpravu trate sa začiatok oneskoril o pätnásť minút, no nevyviedlo ho to z koncentrácie. Postrážil si strmú vrchnú časť a rozdiel v porovnaní so súpermi urobil najmä v rytmickejších pasážach. Viedol o 81 stotín pred Rakúšanom Stefanom Brennsteinerom, priebežne tretí bol Zubčič (+1,04 s). Dôležité preňho bolo, že Odermatt, ktorý mal v celkovom poradí 31-bodové manko a v klasifikácii "obráku" viedol o 25 bodov, figuroval až na desiatej priečke s odstupom 1,66 sekundy.
 
Adam Žampa sa na trať vydal s číslom 20. Chyby sa dopustil hneď v úvodnom úseku a tá sa s ním ťahala počas celej jazdy. Jeho strata narastala na každom medzičase, z klasifikovaných pretekárov v cieli prvého kola bol tretí od konca, na osemnástom mieste zaostal za lídrom o 2,92 s. Stále však mohol zabojovať o bodované umiestnenia. Na pätnástu pozíciu Rakúšana Marca Schwarza strácal 74 stotín. V druhom kole bola trať omnoho zatvorenejšia. Slovák začal veľmi agresívne a v úvodnej strmine sa dopustil chyby, po ktorej sa musel vracať do stopy. Potom našiel svoj rytmus a dokázal zrýchliť, lenže niekoľko bránok pred cieľom po ďalšom veľkom zaváhaní takmer vypadol. Dostal sa síce do priebežného vedenia, no pripravil sa o šancu na zásadnejší posun vo výsledkovej listine. V konečnom hodnotení "obráku" obsadil 24. pozíciu so ziskom 106 bodov.

Odermattovi nevyšla ani druhá jazda a postupne sa mu rozplývala nádej na jednu či druhú trofej. Pinturault už na štarte vedel, že v prípade víťazstva si vybojuje veľký glóbus. Spočiatku išiel opatrne a na prvom medzičase stratil veľký kus svojho náskoku, s pribúdajúcimi bránkami získal istotu. Aj keď zašiel až trinásty najlepší čas druhého kola, v zelených číslach sa udržal až do cieľa. "Prežíval som mnoho emócií, celý týždeň som bol pod veľkým tlakom. Plán bol jasný, útočiť čo najviac a premýšľať čo najmenej. To nie je jednoduché, sústredil som sa na seba a dosiahol som jeden z mojich najväčších úspechov," dodal Pinturualt, ktorý je aj trojnásobný olympijský medailista a na svetových šampionátoch má bilanciu 2-1-3. V zbierke má tiež štyri malé glóbusy za alpskú kombináciu.