Finálové súťaže sezóny vyvrcholia vo švajčiarskom Lenzerheide (17.-21. marca), nárok štartovať v nich má najlepších 25 pretekárov za disciplínu. Žampovi by za istých okolností účasť vo finále SP neunikla, ani keby v Kranjskej Gore nebodoval, v prípade štandardného výsledku ju mohol potvrdiť. V tejto zime bodoval v siedmich pretekoch, najlepšie výsledky dosiahol v talianskej Santa Caterine, kde skončil na 7. a na 8. mieste.

Po prvom kole bol slovenský reprezentant na 25. mieste, posunúť sa vyššie mu prekazila chyba v strednej časti trate druhého kola, kde stratil niekoľko stotín a v závere už nedokázal zrýchliť.

Odermatt sa vďaka triumfu dostal v celkovom hodnotení disciplíny pred Francúza Alexisa Pinturaulta, má náskok 25 bodov. Po prvom kole bol 23-ročný Švajčiar štvrtý, ale fantastickou jazdou v druhom kole zanechal za sebou všetkých svojich súperov. Zaznamenal druhý triumf v sezóne v "obráku", predtým sa z neho tešil 7. decembra v Santa Caterine. Okrem toho má na konte aj dve druhé a dve tretie miesta.