Po prvej časti obrovského slalomu v Krajnskej Gore patrí Vlhovej až 15 miesto. Za vedúcou Švédkou Sarou Hectorovou zaostávala o 1,51 sekundy. Druhá bola Francúzka Tessa Worleyová (+0,08) a tretie miesto patrilo Talianke Marte Bassinovej (+0,23).

So štartovým číslom 1 otvorila súťaž Bassinová, ktorá vlani v Kranjskej Gore triumfovala v dvoch "obrákoch" v priebehu dvoch dní. Krátko po štarte ju rozhodila nerovnosť na trati, dokázala sa však skonsolidovať. Worleyová si lepšie postrážila úvodnú strminu a v priebežnom vedení vydržala do záveru elitnej žrebovanej sedmičky. Tú uzavrela Hectorová a silovou jazdou na hranici rizika predstihla všetky súperky.

Američanka Mikaela Shiffrinová s trojkou išla bez zreteľnejšej chyby, no jej prejavu chýbala potrebná dravosť a na každom medzičase naberala väčšiu a väčšiu stratu. To isté však platilo aj v prípade Vlhovej, ktorá sa na strmú trať vydala vzápätí so štvorkou. Hoci jej poňatie bolo agresívnejšie, v niektorých oblúkoch si akoby brzdila a neprechádzala nimi tak hladko. V cieli bola o tri stotiny sekundy pomalšia než Shiffrinová.

Lepšie časy zajazdili mnohé pretekárky s vyššími štartovými číslami a slovenskú reprezentantku vytlačili až do druhej desiatky výsledkovej listiny 1. kola.