Stredajšie preteky vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel vyhrala je veľká rivalka Mikaela Shiffrinová a Američanka má v priebežnom poradí pred záverečnmi tromi súťažami náskok 156 bodov. Malý glóbus za zjazd získala Talianka Sofia Goggiová.

Shiffrinová vyhrala s náskokom desatiny na Rakúšanku Christinu Scheyerovú a Švajčiarku Joanu Hählenovú, ktoré skončili zhodne na druhom mieste. Goggiová bola dvanásta (+0,68 s) a Vlhová stratila 78 stotín.

Súťaž mala tri fronty, okrem víťazky samotných pretekov sa rozhodovalo aj o glóbusoch. Goggiovú Švajčiarka Corinne Suterová slabším výkonom neohrozila a tak sa majsterka i smoliarka rýchleho sklzu napriek pádom a zraneniam tešila z obhajoby sezónneho titulu, celkovo tretieho v kariére. To sa udialo na začiatku pretekov. Na ich konci sa rozuzľovala situácia v mikrosúboji dvoch superstar zjazdového lyžovania o veľký glóbus. Jeho obhajkyňa Petra Vlhová podala statočný výkon, na medzičasoch držala krok s prvou desiatkou, ale v cieli pristála ako šestnásta, tri stotinky od 16 bodov. Jej bodová strata tak po strede narástla v maximálnom rozmere, lebo Shiffrinová predviedla parádnu jazdu, čistú v tiahlych zákrutách a dravú v prelomových oblúkoch. Jej dôležitý 100-bodový záber znamenal zároveň jej tretí triumf v zjazde a 73. celkovo v pretekoch SP.